HÖH partisi, AP seçimlerine tek başına katılacakPazar, 24 Şubat 2019

HÖH partisi, AP seçimlerine tek başına katılacakHak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi Merkez Karar Kurulu toplantısından sonra basın mensuplarına brifing veren HÖH Genel Başkanı Mustafa Karadayı, "HÖH, popülist yönetime karşı çıkarak bu yönetimi başarısız bir yönetim olarak tanımlıyor.
Siyasi bir kriz içindeyiz" diye kaydetti. Reform yapılmadığını ve sorumluluk alınmadığına dikkat çeken Karadayı, HÖH partisi tarafından önerilen seçim kurallarının GERP partisi için bir sınav olduğunu ve GERB partisinin bu sınavı kazanamadığını söyledi.

Karadayı, HÖH partisinin erken seçimle tehdit etmediğini ve zaten buna gerek olmadığını vurguladı.

HÖH partisinin bir partinin iktidarda kalmaya devam etmesinden endişe duyuyor. Karadayı,"Erken Parlamento seçimleri bir sorumluluk üstlenmektir, yönetim de sorumluluktur, yönetim vizyonu gereklidir" dedi.

Bugünkü HÖH Merkez Karar Kurulu toplantısında HÖH partisinin Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu seçim hazırlıklarının ele alındığı anlaşıldı. Karadayı,"HÖH partisi, AP Parlamentosu seçimlerine tek başına katılacak" diye açıkladı.

HÖH Merkez Seçim Kurulu oluşturuldu ve AP milletvekilliği için adaylık kriterleri belirlendi. Adayların AB'nin yürüttüğü politikalar hakkında derinlemesine bilgi sahibi olması, İyi iletişim ve ekip çalışması becerilerine sahip olması gerekir. Ayrıca liberal görüşlü olmalıdırlar.AP'da kullanılan en az bir yabancı dil bilmeleri gerekir.

HÖH'ün demokratik değerleri savunduğunu kaydeden Karadayı, partinin popülizme ve milliyetçiliğe karşı olduğunu belirtti. HÖH Genel Başkanı, toplumun her çeşit nefrete karşı çıkması çağrısında bulundu. Karadayı, HÖH'ün sorumluluğun ve geleceğe, ülkede duruma ve ortama yönelik endişenin işaretini verdiğini belirtti.

HÖH partisi, herkesin insan haklarını savunması gerektiği mesajını verdi. Karadayı, Brüksel'de Avrupalı siyasetçi olup ülkede başka politika izleyen siyasetçileri eleştirdi. HÖH Genel Başkanı, "Böyle bir çifte standart uygulanmasıyla ülkeyi nasıl geliştireceğimizi bilemem" diye vurguladı.HÖH'ün AP seçimleri döneminde öncelik vereceği konular temiz gıda, temiz su, temiz hava, yeşil enerji ve yüksel teknolojiler olacak.


DİĞER HABERLER