Hükümet, 7 anaokulu inşası ve bir lisenin yenilenmesi için finansman sağladıÇarşamba, 28 Temmuz 2021

Hükümet, 7 anaokulu inşası ve bir lisenin yenilenmesi için finansman sağladı

Bakanlar Kurulu, 2020 - 2022 dönemi için kreş, anaokulu ve okulların inşası, genişletilmesi, yükseltilmesi ve yeniden inşasına yönelik program kapsamında yürütülen faaliyetlerin finansmanı için 839 813 leva kaynak tahsis edilmesini onayladı. Mali kaynaklar, yedi belediyenin yeni anaokulları inşası ve bir devlet meslek lisesinin tadilatına ilişkin projeleri kapsamında halihazırda yürütülen faaliyetlere yöneliktir.

Belitsa Belediyesine Gorno Kraişte köyünde anaokulu barındıracak ek bina projesi için 10 368 leva finansman sağlandı. Belediye merkezindeki Bratya Miladinovi Kompleksinde bir anaokulu şubesinin inşası için Burgaz Belediyesine 172 772 leva tahsis edildi. Pomorie Belediyesine bağlı Gılıbets köyünde bir anaokulu inşaatının ilk aşaması 170 484 BGN ile başlayacak.

Krumovgrad (Koşukavak) Belediyesine bağlı Podrumçe (Değirmenviran) köyünde bir anaokulu binası tasarımı için 23 520 leva finansman sağlandı. Eski bir anaokulunun yeniden inşası ve onarımı için Çerven Bryag Belediyesinin hesabına 14 400 leva yatırılması onaylandı. Asenovgrad (İstanimaka) Belediyesine yeni bir anaokulu tasarımı yarışması için 7 200 leva tahsis edildi. Çirpan Belediyesine bağlı Svoboda köyünde yeni bir kreş binası inşaatı için ön ödeme olarak 434 829 leva sağlandı.

Stara Zagora’daki (Eski Zağra) Raina Knyaginya Giyim ve Aşçı Meslek Lisesine binanın yükseltilmesi ve genişletilmesinden önce sağlanan danışmanlık hizmeti için 6 240 leva sağlandı.

Yeni kreşler, anaokulları ve okulların inşası ve inşa edilen binaların genişletilmesi ile üç ile üç yaş arası çocukların yetiştirilmesi, eğitimi ve öğretimi için yerler sağlanacak. Dört yaşındaki çocuklar için zorunlu okul öncesi eğitimin başarılı bir şekilde başlatılması ve okulların tek vardiyalı eğitim vermesinin sağlanması için ön koşullar oluşturulacak.


DİĞER HABERLER