Hükümet yedi yeni Vali daha atadıÇarşamba, 03 Temmuz 2024

Hükümet yedi yeni Vali daha atadı

Hükümetin aldığı bir kararla Vratsa, Montana, Razgrad, Smolyan, Stara Zagora, Şumnu ve Yambol bölgelerine yedi yeni Vali atanırken, aynı kararla daha önceki valiler de görevden alındı.

Nikolay Nikolov Vratsa bölge  Valisi olarak atandı. Kendisi eğitimli bir finansçıdır. 2023 yılından bu yana Vratsa bölgesi vali yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Bundan önce altı yıl boyunca aynı bölge idaresinde idari kontrol ve bölgesel kalkınma alanında çalıştı.

Kalin HaYtov Montana bölge valisi olarak atandı. Daha önce aynı bölgede vali yardımcılığı görevinde bulunmuştu. Montana'daki "Prof. Stefan Stefanov" profesyonel spor akademisinde öğretim görevlisiydi.  Ruse "Angel Kınçev" Üniversitesi'nden mezun olmuştur.

Sevcan Sıdkıev Razgrad  bölge Valisi olarak atanmıştır. Geniş bir idari deneyime sahiptir. Ruse "Angel Kınçev" Üniversitesi'nden Endüstriyel Yönetim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Rumen Pehlivanov Smolyan Bölge Valisi olarak atandı. Kendisi eğitimli bir ekonomisttir. Uzun yıllara dayanan yönetim tecrübesine sahiptir. 2001-2023 yılları arasında Rudozem Belediye Başkanı, 2003-2007 yılları arasında ise aynı belediyede Belediye Meclisi Başkanı olarak görev yapmıştır.

Metodi Markov Stara Zagora bölge Valisi olarak atanmıştır. Sofya'daki İçişleri Bakanlığı Akademisi'nden Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Sofya'daki Kamu Yönetimi Akademisi'nden Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisans derecesine sahiptir. İçişleri Bakanlığı'nda uzun süredir çalışmaktadır. 2011-2018 yılları arasında Muglizh Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Beynur Ahmed Şumnu Bölge Valisi olarak atandı. Yaklaşık 15 yıl boyunca Şumnu Belediyesi'nde çalıştı ve 2013-2015 yılları arasında Şumnu Bölge İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Eposcope Konstantin Preslavski Üniversitesi'nden mezun oldu.

Nikolay Kostadinov Yambol bölgesi valisi olarak atanmıştır. Yüksek hukuk eğitimi almıştır.

2023 yılından bu yana Yambol Bölgesi Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Bundan önce, yaklaşık yedi yıl boyunca Erivan'daki İş Müfettişliği'nde kıdemli hukuk danışmanı olarak görev yapmıştır. Yedi yıl boyunca Yambol İş Müfettişliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.


DİĞER HABERLER