İçişleri Bakanı Bıçvarova:"Her ay yaklaşık 1 200 kişi ülkeye kaçak girmeye çalışıyor"Cuma, 27 Mayıs 2016

İçişleri Bakanı Bıçvarova:İçişleri Bakanı Rumyana Bıçvarova, "Primorsko bölgesinde dün yaklaşık 30 kaçak göçmen yakalandı" diye bildirdi.

Bıçvarova, "Bu sınırın korunmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında oldu. Sadece sınırda değil, yurdun iç kesimlerinde de yasa dışı yollarla sınırı geçmiş mülteciler yakalıyoruz" dedi. Bakan, Bulgar makamlarının mültecilerin yasa dışı yollarla sınırdan içeri girme teşebbüslerini önlemeleri için Türk yetkililerine ihbarda bulunduklarını belirtti.

Bakan, son günlerde Türkiye'den gelen mülteci akınlarında hafifçe artış olduğunu söyledi. Bıçvarova, "Biz sadece yakalamayı başardıklarımızın sayısını değil, Türk yetkililerine ihbar ettiğimiz sınırdan içeri girme teşebbüslerinde bulunanların sayısını da dikkate alıyoruz. Bir ay içerisinde Türkiye'den Bulgaristan'a giriş yapmak isteyenlerin sayısı ortalama yaklaşık 1 200 kişi. Türkiye ile anlaşmamız çerçevesinde alınan önlemlerle onların ülkemize giriş yapmalarına izin verilmiyor. Bu bizim başarımızın göstergesidir" dedi.


DİĞER HABERLER