İçişleri Bakanlığı Sendika Temsilcileri Yeni Bakan Marinov İle GörüştüCumartesi, 22 Eylül 2018

İçişleri Bakanlığı Sendika Temsilcileri Yeni Bakan Marinov İle Görüştü Yeni İçişleri Bakanı Mladen Marinov, İçişleri Bakanlığı (MVR) çalışanı sendikalarının temsilcileriyle görüştü. Bu ilk toplantıda üç temel sorun ortaya konuldu. MVR Çalışanları Sendikası Federasyonu Başkanı Valentin Popov'un ifadesine göre bu sorunlar bakanlığa ayrılan bütçenin yetersizliği, çalışanlarda motivasyon eksikliği ve MVR'nin şimdiye kadar siyasetçiler tarafından değil memurlar tarafından yönetilmesidir.

Marinov, "Görevim çalışmalarıma dair vizyonumu paylaşmak ve temel sorunları onlardan duymaktır. Çünkü sahada çalışanların tüm istek ve ihtiyaçlarını özetleyebilecek kişiler onlardır. Söyledikleri şeylerin çoğu konusunda tüm sendikalar arasında tam bir örtüşme var, bu da sorunun personelin temel halkasını oluşturan görevlileri etkilediği anlamına geliyor" dedi.

Marinov,"Temel sorunlar, yasal değişikliklerle ilgilidir. Bu çoktan beri ele alınan bir konu. Bazı sosyal paketler arasında örtüşme var. Tamamen pratik uygulamalarda bir örtüşme var, diyelim ki belge devri, idari yük, üniforma giyim de çözülecek konulardan biri ve bu sorun çözüm sürecindedir" diye kaydetti.

Popov, "Acil sorunlardan bahsedecek olursak öğleden sonraya kadar konuşacağız. Size hızlı bir şekilde çözümlenemeyen, ancak çözülmesi gereken üç ana sorun söyleyebilirim. Birincisi bakanlığa ayrılan bütçenin sürekli yetersiz olmasıdır. İkincisi, çalışanların motivasyon düzeyi-bu konu üzerinde çok çalışılabilir ve çalışılmalıdır. Üçüncüsü-en az şimdiye kadar bakanlık politikacılar tarafından değil, memurlar tarafından yönetildi" diye vurguladı.


DİĞER HABERLER