İlhan Küçük AP’de: Bulgaristan'ın kaderi bir Latin Amerika dizisinin senaryosu gibi belirleniyorCuma, 02 Haziran 2023

İlhan Küçük AP’de: Bulgaristan'ın kaderi bir Latin Amerika dizisinin senaryosu gibi belirleniyor

Avrupa liberallerinin lideri İlhan Küçük, Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu’nda gerçekleştirilen bir tartışma toplantısında Değişime Devam (PP) Partisi Merkez Karar Kurulu toplantısının skandal kayıtları ile ilgili, “Bunlar, bir Latin Amerika dizisi değil, AB üyesi Bulgaristan'da olan şeyler- ne yazık ki bu kayıtlar, sadece Bulgaristan'da yaygınlık kazanmakla kalmadı!" dedi.

Küçük, Avrupa Parlamentosu'ndaki mesai arkadaşları önünde bu tür skandal kayıtların, art arda beş parlamento seçiminden sonra Bulgaristan'ın kaderinin belirlenmesi gereken bir zamanda meydana gelmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi ve retorik olarak sordu: “Bulgaristan böyle mi yönetilecek?” Küçük, Kiril Petkov ile Ursula von der Leyen arasındaki konuşmanın kaydını şöyle aktardı: Petkov, "Ona kabul edilme şansımızın ne olduğunu sordum" diyor. O, bana şöyle bir cevap verdi: "Schengen için büyük bir şansınız var, Avro Bölgesi için kurallara uymanın bir yolunu bulmalısınız..., bir anlamda - çerçeveye girmek için. Petkov, “Ona şöyle bir cevap verdim: “Ukrayna'nın etkisi eksi enflasyona sahip olabilir miyiz? O, da bana: "Benden alıntı yapma, size yardım etmeye çalışacağız" dedi.

İlhan Küçük, AP'deki mesai arkadaşlarının da kesinlikle aşina olduğu, kamu çalışanlarının yasa dışı olarak değiştirilmesi, bazı kişilerin telefonlarının dinlenmesi, sonraki seçimlerde zaferi garantilemek için polis şeflerinin değiştirilmesi vs. skandal bilgilerin sızdırıldığını söyledi.


DİĞER HABERLER