İlhan Küçük: Bulgaristan şu ana kadar Kurtarma ve Sürdürülebilirlik Planından çok az yararlandıSalı, 02 Nisan 2024

İlhan Küçük: Bulgaristan şu ana kadar Kurtarma ve Sürdürülebilirlik Planından çok az yararlandı

AP Milletvekili İlhan Küçük, Güneybatı Üniversitesi "Neofit Rilski"de halka açık bir konferans sırasında öğrencilere ”Bulgaristan şu ana kadar Kurtarma ve Sürdürülebilirlik Planından çok az yararlandı. Son dilim Aralık 2022'den itibaren ve 2.7 milyar. Önümüzdeki iki yıl içinde herhangi bir para almadık - bugüne kadar bu, ülkemiz için ilk ve son dilimdir” dedi.

Küçük, Birliğin bir bütün olarak çalışabilmesini sağlamak için önemli kararlara ihtiyaç olduğunu söyledi. Küçük, son yıllarda yaşanan zorlukların ardından AB'nin, uzlaşı siyasetinin üstün gelmesi gerektiği konusunda dersini aldığını belirtti. Küçük, gelecekteki milletvekillerinin Bulgaristan'ın Kurtarma ve Sürdürülebilirlik Planı kapsamında tahsis edilen fonların ülkemize ulaşmasını sağlayacak esnekliğe sahip olması konusunda ısrarcı olmaları gerektiğini söyledi.

Küçük'ün konuşması öğrencilerin Schengen, Avro Bölgesi, güvenlik ve enerji ile ilgili pek çok soru sormalarına neden oldu.

 Milletvekili Küçük, "Bulgaristan'ın Avro bölgesine katılımı yönünde daha fazla çaba sarf edilmesi gerekmektedir zira birçok fırsatın kaçırılması nedeniyle yakınsama raporu iyi olmayacaktır. Avro Bölgesi ve Schengen konuları seçimlerden sonra Bulgaristan'daki siyasi tartışmaların gündeminde üst sıralarda yer almalıdır" dedi.

 


DİĞER HABERLER