İlhan Küçük Hatay'dan: Var gücümüzle Türk halkının yanındayızPazartesi, 13 Mart 2023

İlhan Küçük Hatay'dan: Var gücümüzle Türk halkının yanındayız

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinden Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili İlhan Küçük, Türkiye'deki yıkıcı depremlerden en çok etkilenen iki bölge olan Adana ve Hatay'ı ziyaret etti. Küçük, Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner ve Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu ile de dahil olmak üzere bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Toplantılarda AB’nin deprem mağdurlarını desteklemeye devam etme olasılıkları ve Türkiye'de binlerce kişinin hayatını kaybettiği yıkıcı depremlere zamanında müdahale etmesi tartışıldı.

Hatay’dan canlı yayın yapan Küçük, şöyle konuştu: “Türkiye'nin insani dayanışmaya çok ihtiyacı var. 20 Mart'ta Uluslararası Donörler Konferansı yapılacak, AB'nin bu zor zamanda Türkiye'ye çok güçlü mali destek sağlamasını bekliyorum. Biz var gücümüzle Türk milletinin arkasındayız ve insani yardımın ihtiyaç sahiplerine doğrudan ulaşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız, çünkü AB müttefiklerine her konuda yardım ediyor! Bugün tüm toplum, afetzedelere destekleme girişimleri için Bulgaristan'a ve Hak ve Özgürlükler Hareketi'ne teşekkür ediyor”.

Adana Balkan Türkleri Derneği Başkanı Aziz Sağıroğlu, dayanışma için Bulgaristan'a ve Avrupa kurumlarına da ulaşan kampanya için Hak ve Özgürlükler Hareketi'ne şükranlarını dile getirdi.

Küçük ile birlikte sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayın sırasında Sağıroğlu, “Sayın Küçük’e bu kadar uzun bir mesafe kat ederek burada bizimle olduğu için teşekkür ediyorum. Düzenlediği bağış kampanyası ve gönderdiği insani yardım malzemeleriyle dolu onlarca TIR için HÖH teşkilatları ve Mustafa Karadayı'ya teşekkür ediyorum. Hâlâ harabelerden çıkarılamayan ölüler var. Depremin ölçeğinin ne kadar büyük olduğunu görüyorsunuz. Buradaki çalışmalar devam ediyor, umarım bir daha böyle felaketler başımıza gelmez” dedi.


DİĞER HABERLER