İlhan Küçük, İtalyan Senatosu'nda düzenlenen resmi bir törenle prestijli bir ödül aldıÇarşamba, 17 Nisan 2024

İlhan Küçük, İtalyan Senatosu'nda düzenlenen resmi bir törenle prestijli bir ödül aldı

AP Milletvekili, "Giovanni Malagodi" uluslararası ödülünü alan ilk Bulgaristan vatandaşıdır.

Bugün İtalyan Senatosunda düzenlenen bir törenle Bulgaristan Milletvekili İlhan Küçük, Luigi Einaudi Vakfı tarafından verilen uluslararası "Giovanni Malagodi" ödülüne layık görülen ilk Bulgaristan vatandaşı oldu.

Yönetim Kurulu'nun oybirliğiyle Avrupalı Liberal lideri desteklemesinin ardından Küçük, hayatını Giovanni Malagodi'nin öğretilerinin bir sonucu olarak özgürlük ve sorumluluğun yüksek ilkelerini yayarak geçirdiği için katkılarından dolayı onurlandırıldı. Eski bir Senato Başkanı olan Malagodi, İtalyan ve Avrupa Liberallerinin tarihi lideriydi ve etkinlik doğumunun 120. yıldönümüyle bağlantılıydı.

Küçük, "Bu ödül için Luigi Einaudi Vakfı'na ve Vakfın Başkanı sevgili dostum Giuseppe Benedetto'ya teşekkür etmek istiyorum. Bugün burada büyük bir liberalin, liberal değerlerimizin güçlü bir şekilde savunulması gerektiğine olan inancı bugün bile yankılanan vizyoner bir liberalin, Giovanni Malagodi'nin çalışmalarını kutlamak için bulunuyoruz. " dedi .

Avrupa Parlamentosu Üyesi konuşmasında geçmişten ders alınması ve gelecek için birlik, umut, barış ve istikrar vizyonu oluşturulması gerektiğini vurguladı. Onun sözleriyle, hepimizin insanların yararı için çalışan Birleşik bir Avrupa'ya ihtiyacımız var. Günümüzün gerçekleriyle yüzleşmeye hazır, reforme edilmiş bir Avrupa. Bir ülkenin veto gücünün artık karar alma mekanizmasını felç edemeyeceği etkin bir Avrupa. Avrupalıların Komisyon Başkanını seçme hakkına sahip olduğu ve Avrupa Parlamentosunun gerçek bir parlamentonun yetkilerine sahip olduğu modern bir Avrupa. Kendi savunmasına ve savunma ekonomisine sahip bir Avrupa.

"Avrupa vatandaşlarının 6-9 Haziran tarihleri arasında verecekleri karar, önümüzdeki on yıllarda dünyamızın nasıl bir yer olacağı konusunda belirleyici olacaktır. Aşırı sağ ve aşırı sol, yaşam tarzımızı yok etmek isteyenlerle anlaşmak istiyor. Tarihin en bariz gerçeklerinden birinden ders almayı reddediyorlar: teröristler ve diktatörler saldırganlıklarının bedelini ödemediklerinde daha büyük bir kaos ve yıkıma neden olurlar.

Adını aynı adı taşıyan İtalyan cumhurbaşkanından alan ve Malagodi tarafından kurulan Luigi Einaudi Vakfı, siyaset ve ekonomi alanlarında faaliyet gösteren kültürel bir araştırma merkezidir.

AP Milletvekili İlhan Küçük'e uluslararası ödülün verildiği törende "Renew Europe" grubundan aralarında "Renew Europe" Başkan Yardımcısı Malik Azmani, Sandro Gozzi, Adrian Vasquez Lazara, Martina Dlabajova, Nicola Danti, Bulgaristan'ın İtalya Büyükelçisi Todor Stoyanov, Senatörler, İtalyan milletvekilleri ve aralarında eski İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin de bulunduğu siyasetçiler, Sir Graham Watson, çok sayıda devlet adamı ile akademi ve sivil toplum temsilcileri katıldı.


DİĞER HABERLER