İlhan Küçük, Zelenski’yi Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdiSalı, 29 Mart 2022

İlhan Küçük, Zelenski’yi Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterdi

Avrupa Birliği (AB) Parlamentosu Milletvekili ve Avrupa İçin Liberaller ve Demokratlar İttifakı (ALDE Partisi) Eş Başkanı İlhan Küçük, Nobel Komitesi'ne hitaben yazdıkları bir açık mektupta Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski'yi Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren Avrupalı ​​politikacılar arasında yer alıyor.

Avrupalı ​​politikacılar mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Dünya Ukrayna'dan gelen savaş görüntüleri karşısında şokta. Milyonlarca aile şimdi korku içinde yaşıyor, evleri ve geçim kaynakları bombalı saldırı tehdidi altında ve işgal ordusu tarafından tehdit ediliyor. Ukrayna vatandaşlarının Rusya Federasyonu'nun kendilerine karşı yürüttüğü bu savaşa direnme cesaretine tanık oluyoruz. Ukrayna halkına dünyanın kendilerinden yana olduğunu göstermenin zamanının geldiğine inanıyoruz”.

Avrupalı ​​politikacılar, mektubunda Zelenski ve Ukrayna halkının Nobel Barış Ödülü adayı olarak kabul edilebilmesi için adaylık süresinin 31 Mart'a uzatılması çağrısında bulundu.

Hatırlanacağı üzere İlhan Küçük'ün başkanlığındaki ALDE partisinin bürosu, Cumhurbaşkanı Vladimir Zelenski tarafından kurulan Sluha Narodu partisine geçici üyelik vermek için birkaç gün önce harekete geçti. Bu, liberallerin Ukrayna'ya ve Avrupa değerleri uğruna mücadele verirken her gün Rus saldırganlığıyla karşı karşıya kalan Ukrayna vatandaşlarına desteğini bir kez daha kanıtlıyor.


DİĞER HABERLER