İlknur Kazim, Edirne'de STK'larda, Girişimcilik ve Siyasette Kadınlar Forumu’na katıldıSalı, 12 Ekim 2021

İlknur Kazim, Edirne'de STK'larda, Girişimcilik ve Siyasette Kadınlar Forumu’na katıldı

Edirne Trakya Üniversitesi'nde düzenlenen STK'larda, Girişimcilik ve Siyasette Kadınlar Forumu’na Kırcaali bölgesinden temsilciler katıldı. Sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, milletvekilleri, belediye başkanları ve diğer davetlilerin yer aldığı etkinliğin organizatörleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök ve Edirne Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu idi. Bulgaristan’dan foruma 46. Dönem Halk Meclisi milletvekilleri Mukaddes Nalbant, Adlen Şefket ve İmren Mehmedova ve yerel yönetimlerde yer alan Momçilgrad (Mestanlı) ve Krumovgrad (Koşukavak) Belediye başkanları İlknur Kazim ve Sebihan Mehmet’in yanı sıra Kirkovo (Kızılağaç) HÖH Kadın Kolları Teşkilatı Başkanı Zekiye Hasan katıldı.  

Forumda kadınların STK sektörü, ekonomi ve siyasetteki rolü tartışıldı. İlknur Kazim, etkinliğin katılımcıları önünde Covid-19 salgını bağlamında yerel yönetimlerin karşılaştığı zorluklar hakkında konuştu. Momçilgrad Belediye Başkanının küçük bir Bulgaristan belediyesinin krizi ve sonuçlarını aşmak için ne gibi önlemler aldığına dair hikayesi, forumun katılımcıları ve organizatörleri arasında büyük ilgi uyandırdı.

Kazim, “Etkinlik benim için son derece faydalı oldu. Forumda yeni bağlantılar kurmayı başardım, ayrıca sunulan raporlardan faydalı deneyimler kazandım. Büyükelçi Ekselansları Aylin Sekizkök’ün yanı sıra Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na bana ve diğer mesai arkadaşlarıma davetiyelerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum” diye kaydetti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER