IMI Bulgaria Şirketi, Botevgrad'da 400 işçi kapasiteli yeni fabrika açtıCuma, 14 Nisan 2017

IMI Bulgaria Şirketi, Botevgrad'da 400 işçi kapasiteli yeni fabrika açtıEkonomi Bakanlığı'ndan verilen bilgiye göre otomotiv elektronik parça üretimi yapan Integrated Micro Electronics (IMI) Bulgaria Şirketi, Botevgrad şehrinde 400 kişiye istihdam sağlayacak yeni bir fabrika açtı. 12 Nisan 2017 Çarşamba günü düzenlenen açılış töreninde Ekonomi Bakan Yardımcısı Lıçezar Borisov da hazır bulundu.

Geçen yıl şirkete şehirde genişleme ve teknolojik ve lojistik tesislerinin optimizasyonuna ilişkin projesi için A Sınıf Yatırım Sertifikası verildi. Toplam 7,63 milyon leva değerindeki projeyle yeni üretim hatları ve makineleri alınması ve bununla üretim kapasitesinin yüzde 20-25 oranında artırılması öngörülüyor. Devlet, 2020 yılına kadar işçilerin 735 513 leva tutarındaki sigorta primlerinin bir kısmını karşılama taahhüdünü üstlendi.

IMI Bulgaria Şirketi Yöneticisi Gilles Bernard, şirketin Bulgaristan'a yatırım yapmayı ucuz işgücü ve konumundan dolayı değil de, yüksek nitelikli mühendisler ve teknoloji uzmanlarından dolayı seçtiğini belirtti.

Filipin'in şirketlerinden IMI, Belçika EPIQ Şirketi'nin Botevgrad'da kurduğu Otomotiv Elektronik Parça Fabrikası'nı 2011 yılında satın aldı.


DİĞER HABERLER