İrade Partisi lideri Mareşki: Karakaçanov ve Simeonov hükümetten uzaklaştırılsın!Çarşamba, 25 Temmuz 2018

İrade Partisi lideri Mareşki: Karakaçanov ve Simeonov hükümetten uzaklaştırılsın!İrade Partisi Genel Başkanı Veselin Mareşki,"İki Başbakan Yardımcısı da en kısa sürede görevden ayrılmalıdır, çünkü kendilerinden başka Bulgar halkını da rezil ediyorlar. Hükümet en kısa sürede bu kişilerden uzaklaşmalıdır" diye kaydetti.

Mareşki, geçen siyasi sezonda olup bitenlerin analizini yaptığı bir brifing verdi ve ülkede ırkçı ve aşırı milliyetçi tavırlarıyla bilinen Bulgaristan'ın Kurtuluşu İçin Ulusal Cephe (NFSB) Genel Başkanı Valeri Simeonov ve İç Makedon Devrimci Örgütü (VMRO) Genel Başkanı Krasimir Karakaçanov'un hükümetten uzaklaştırılması çağrısını yaptı.

Mareşki,"Düşünmenin Karakaçanov'un güçlü bir özelliği olmadığını açık bir şekilde görüyoruz. Onun için Makedon sosisleriyle mideyi şişirmenin ve alkol içmenin daha kolay olduğu aşikar, ama buna rağmen hiç olmazsa konuşmasın" dedi.

Mareşki, bu Meclis kapsamında "Birleşik Vatansever" koalisyonunun kaderi ne olursa olsun İrade Partisi'nin Meclis çoğunluğunun ve hükümetinin oluşumuna katılmayacağını bir kez daha tekrarladı.

İrade Partisi lideri, "Seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmemesi konusunda toplumu aydınlatamaya devam edeceğiz" diye belirtti. Mareşki, İrade milletvekillerinin imzaları sayesinde Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) tarafından önerilen İnterpol tarafından aranan 114 kişinin Bulgar vatandaşlığı aldığı yönündeki basına yansıyan bilgilerin doğruluğunu araştıracak bir anket komisyonunun oluşturulacağını açıkladı.


DİĞER HABERLER