Irkçı Valeri Simeonov, sınır kapılarındaki hareketlerinden gurur duyuyormuş!Pazartesi, 27 Mart 2017

Irkçı Valeri Simeonov, sınır kapılarındaki hareketlerinden gurur duyuyormuş!NOVA TV'ye konuşan aşırı ırkçı ve milliyetçi tavırlarıyla bilinen Birleşik Vatanseverler Koalisyonu Eşbaşkanı Valeri Simeonov, "Geçen günlerde Bulgaristan ve Türkiye arasındaki üç sınır kapısında yaptıklarımızla gurur duyuyorum. Çünkü orada yaklaşık 3 bin kişiyi seferber etmeyi başardık" diye kaydetti.

Simeonov, "Türkiye'de yaptığımız çalışmalarla da gurur duyuyorum - her bir Seçim Sandık Kurulu'nda iki temsilcimiz vardı ve seçmenlerin başka bir sandıkta oy kullanmadıklarına dair beyan formlarının yoğun olarak dışarıda doldurulmasını sınırlamayı başardık ve bunun sonucunda sadece 20 bin kişi oy kullanabildi, aksi takdirde Sorumluluk, Özgürlük ve Hoşgörü İçin Demokratlar (DOST) Birliği koalisyonu Meclis'e girmeyi başaracaktı" diye belirtti.

Sınırın kuşatılması ve basında büyük yankı uyandıran aşırı milliyetçi grubun yaşlılara kaba davranış sergilediği olayla ilgili Simeonov, "Bu arada o yaşlı nine, ne kadar uyanık olduğunun farkında değildi. Tek onun geri dönmeye niyeti yoktu ve haklarını da biliyordu. Hepsine çok iyi talimat verilmişti" dedi. "Bir insanın haklarını bilmesi kötü bir şey mi?" sorusuna Simeonov, "Milli çıkarlarını korumamak kötü bir şey" diye cevap verdi.

Simeonov, "Soros'un uşaklarının manipülasyonlarını bir kenara bırakın. Bizim baş düşmanımız tam da Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ve onun yavru partisi - DOST'tu" dedi.

Simeonov, herhangi bir şart olmaksızın dün gece Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) ve Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) liderlerinin seçim zaferini tebrik ettiğini söyledi.


DİĞER HABERLER