İş dünyası yeni hükümetten reformlar bekliyorSalı, 28 Mart 2017

İş dünyası yeni hükümetten reformlar bekliyor Bulgaristan iş dünyasının yeni hükümetten beklentisi Bulgaristan'ın Euro Bölgesi'ne girişinin hızlandırılması ve reformlar gerçekleştirilmesidir.

Bulgaristan Devlet Radyosu'na (BNR) konuşan işverenler, erken Parlamento seçimlerinden dolayı devletin yasal çerçeve ve iş ortamını iyileştirebileceği birkaç aylık zaman kaybettiğini anımsattı.

Bulgaristan Sanayi Derneği Başkan Yardımcısı Dimitır Brankov, "Hükümetin önünde duran en temel görev- yargı reformu ve idari yükün azaltılması, Euro Bölgesi'ne giriş de öyle" diye kaydetti.

Brankov, "Bu kilit bir karardır ve tüm sektörlere yönelik reformlara ivme kazandıracak, ek kamu kaynakları sağlayacak ve bu kaynaklar daha şeffaf ve daha verimli biçimde ekonomik büyüme için harcanacak "diye belirtti.

Sanayi Sermaye Derneği Başkanı Vasil Velev, "Meriç havzasındaki üç elektrik santralinin kapatılmasıyla elektrik enerjisi üretiminin üçte birinin durdurulmasına yol açacak mevzuatın kabul edilmesine karşı devletin Nisan ayında zamanında ve organizeli olarak tepki göstermesi fırsatını kaçırma riski büyüktür" dedi.


DİĞER HABERLER