İsveçli otomobil üreticisi Volvo Trucks, Filibe'ye yakın bir servis merkezi kuruyorSalı, 26 Haziran 2018

İsveçli otomobil üreticisi Volvo Trucks, Filibe'ye yakın bir servis merkezi kuruyorİsveçli otomobil üreticisi Volvo Trucks'un Bulgaristan'da faaliyet gösteren şirketi Volvo Group Bulgaria, Filibe yakınlarında kendi teknik servis merkezini kurmaya başladı. Yatırım 3 milyon leva değerindedir. Tesis, 119 km noktası ile 121 km noktası arasındaki Maritsa'nın Benkovski köyüne yakın Trakya otoyolunun hemen yakınında 23 dönümlük bir arsayı kaplayacak.

Servis merkezinde Volvo ve Renault marka kamyonlarının tüm serileri için servis hizmetleri sunulacak ve satışı yapılacak. Servis, şirketin küresel standartlarına göre en son teknolojiye sahip olacak. Üç geçiş kanalı ve üç ürün teşhis standı olacak. Servis kapasitesi yılda 4560 kamyon olacak ve aynı anda 9 kamyon üzerinde çalışılacak. 15 uzman ve bir mobil gruptan oluşan bir ekibe sahip olacak. Depo büyük yedek parça stoklarına sahip olacak ve 24 saat içinde teslimat sağlayacak.

Volvo Group Bulgaria Şirketi Genel Müdürü Karin Johansson, Teknik Servis Merkezinin temel atma töreninde, "Yer seçiminden, tasarımı ve dünya standartlarına göre ekipman sağlanmasından yoğun teslimat sürelerine kadar tüm süreçle daha fazla kapasite ve tüm müşterilerimizle daha iyi çalışma koşulları ile daha da erişilebilir bir servis merkezi sağlamayı amaçlıyoruz" diye kaydetti. Johansson'un ifadelerine göre Filibe, şirket için stratejik bir bölgedir, çünkü ulaşım sektöründeki en dinamik gelişmekte olan şirketlerden bazıları orada bulunuyor. Johansson,"Yıllardır uluslararası tanınırlık kazanan Volvo Group Trucks'ın satış sonrasında en iyi servis uzmanlarından bazılarının burada çalışacak olması belirleyici avantajdır" diye ekledi.

Filibe'de kendi hizmet merkezine yatırım, sürdürülebilir kalkınma, modernizasyon ve Bulgaristan'daki hizmet ağının kapasitesinin artırılması için şirketin genel stratejisinin bir parçasıdır. Proje, 2015 yılında Varna'da bir servis merkezinin açılmasıyla başladı ve 2016 yılının başından itibaren yılda ortalama 10 368 kamyona hizmet verebilen Sofya'daki genişletilmiş servis merkezi kapılarını açtı ve 16 römorkör üzerinde eş zamanlı çalışma imkanı verdi. 2017 yılında 2 milyon leva yatırımla inşa edilen Burgaz'daki yeni merkez de kapılarını açtı. 2018 sonbaharında şirketin Veliko Tarnovo'da da bir servis merkezi açması bekleniyor. Böylece Şirketin, Bulgaristan'da hizmet ağının geliştirilmesi için toplam yatırımı 12 milyon levayı aşacak.


DİĞER HABERLER