Karadayı, Sofya’da hükümeti protesto eden HÖH taraftarlarını selamladıSalı, 21 Haziran 2022

Karadayı, Sofya’da hükümeti protesto eden HÖH taraftarlarını selamladı

Hükümete destek protestoları devam ederken, bir yandan da hükümet karşıtı protesto eylemleri yapılıyor. Bugün (21.06.2022) Hаk ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekilleri, Halk Meclis Genel Kurulunda devam eden hükümete karşı güvensizlik oylamasına ilişkin tartışma toplantısını terk ederek, Meclis önünde toplanan parti destekçilerinden oluşan kalabalıkla görüştüler.

Mustafa Karadayı başta olmak üzere HÖH Meclis Grubu’nun bir kısmı ile HÖH Genel Başkan Yardımcısı ve Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ile birlikte Meclis binası önünde toplanan protestocuların yanına gittiler.

 Mustafa Karadayı, toplanan taraftarların bir kısmını Türkçe selamlayarak onlarla tokalaştı.

Parti taraftarlarına dönerek, “Ne için burada olduğunuzu biliyor musunuz?” diye soran Karadayı, ardından kendisi “İstifa için” diye cevapladı.

HÖH lideri, etrafında toplanan gazetecilere dönerek, “Onlar istifa için geldi, biz de istifadan yanayız ve fikir alışverişinde bulunmaya karar verdik. İçeride bir tartışma var, bir diyecekleri varsa salonda söyleyelim. İlk önce onlarla, sonra sizinle konuşacağız” dedi.

HÖH Meclis Grubu Başkan Yardımcısı Yordan Tsonev, “Biz barışçıl insanlarız, bırakın herkes fikrini söylesin ki politikacılar ne yapacağını bilsin” diye ekledi.

Milletvekili, “Protesto eylemleri olmalı, protesto tüm Bulgaristan vatandaşlarının hakkı, protesto olmalı” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER