Kasadan ve ATM’den para çekme ücretleri artırıldıSalı, 11 Ocak 2022

Kasadan ve ATM’den para çekme ücretleri artırıldı

Bu yıldan itibaren hem kasadan hem de bankamatikten (ATM) para çekmek için daha fazla ödeme yapıyoruz. Ücretler çekilen miktara göre değişmektedir. Para transfer etmek de bize daha pahalıya mal olacak, yani hesaplar aynı bankada olsun olmasın hesaptan hesaba para aktarırken daha fazla para ödeyeceğiz. Cari hesap işletim ücreti de bazı bankalarda daha pahalı hale geliyor. Ancak bu yıl da faiz oranlarının düşük kalması ve kredi çekmenin nispeten ucuz olması bekleniyor.

Yılın başından bu yana çoğu büyük banka müşterilerin en çok ödediği ücretleri artırdı. Çoğunlukla bir banka çalışanı tarafından verilen gişe hizmetlerine ilişkin işlemlerin ücretleri zamlandı.

Finans ve kredi uzmanı Tihomir Toşev, “Bir banka çalışanı aracılığıyla nakit para çekme ve nakit para yatırma, kasada yapılan transferler - oradaki artışlar genellikle önceki ücretlere kıyasla %10 ile %30 arasındadır. Bazı bankaların nakit para yatırma ücreti şimdiye kadar 2 leva idi ise, şimdi büyük olasılıkla 3 veya 3,50 leva ödeyeceksiniz. Şimdiye kadar bir banka şubesine havale yapmak zorunda kaldıysanız ve 2 leva ücret ödediyseniz, şimdi 2,50 leva veya 3 leva ödemeniz gerekecek” diye belirtti.


DİĞER HABERLER