Kırcaali Bölge Müftülüğü, Momçilgrad'da Berat Kandili Özel Programı düzenlediPazartesi, 29 Mart 2021

Kırcaali Bölge Müftülüğü, Momçilgrad'da Berat Kandili Özel Programı düzenlediKırcaali Bölge Müftülüğü, 27 Mart 2021'de zengin içerikli Berat Kandili Özel Programı düzenledi. Program Momçilgrad (Mestanlı) Merkez Camii'nde gerçekleşti. Kur'an-ı Kerim, Salavat-ı Şerife, Mevlid-i Şerif ve başka okumalarla programı onurlandıran Türkiye'den gelen konuklar vardı. Resmi konuklar arasında Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasanov, Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Türkiye Sofya Büyükelçiliği Sosyal İşler Müşaviri Mehmet Genç, Geçici Haskovo (Hasköy) Bölge Müftüsü görevini yürüten Seyhan Mehmet, Bursa Mustafakemalpaşa eski Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve ekibi, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Kırcaali İl Başkanı Resmi Murat, Momçilgrad Belediye Başkanı İlknur Kazim, Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman, başka belediyelerde görev yapan belediye başkan yardımcıları ve meclis başkanları yer aldı. Program sosyal mesafe (1.5 m) ve koruyucu maske kullanma kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

Program, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi'nin Berat Kandili kutlama konuşması ile başladı. Ardından diğer resmi davetliler tarafından da kutlama konuşmaları yapıldı.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, bu gecenin önemini vurgulayarak, insanlığı helak eden iki şeye dikkat çekti. Onların birincisi Allah'a ortak koşmak olan şirk ile ikincisi, dünyalık menfaat elde etmek için ibadet etmek, yani riyakarlık.

Program, Başmüftü Yardımcısı Ahmet Hasanov'un sağlık, bereket ve insanlığın Covid-19 hastalığından kurtuluşu için duası ile sona erdi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER