Kırcaali ilinde pasaport şubeleri sürücü belgesini değiştirme başvuruları kabul ediyorPerşembe, 02 Eylül 2021

Kırcaali ilinde pasaport şubeleri sürücü belgesini değiştirme başvuruları kabul ediyor

Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Eylül 2021'den itibaren Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü Bulgaristan Kimlik Belgeleri Şube Müdürlüğü ve ilin diğer ilçelerindeki pasaport şubeleri sürücü belgesini değiştirme başvuruları kabul etmeye başladı. Bu hizmet, ilk defa ehliyet belgesi alacaklar için geçerli değildir. Bu tür başvurular, geçerlilik süresinin sona ermesi nedeniyle, daimi ikamet adresi, soyadı değişikliği ve harf çevirisi ile ilgili sürücü verilerinde değişiklik olması durumunda ve ayrıca ikinci nüshasının çıkarılması durumunda kabul edilecek. Pasaport şubelerinde sadece normal sürede sürücü değiştirmek için başvurular kabul ediliyor. Ekspres ve hızlı sürücü belgesi başvuruları Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından kabul edilecek.

Yeni imkandan yararlanan sürücülerin, Karayolları Trafik Kanunu kapsamında ödenmemiş idari para cezaları veya kendilerine sunulmamış trafik ceza karar tutanağı ve ödenmemiş yol vinyeti için elektronik makbuz bulunmaması gerekir. Ödenmemiş para cezaları veya kendilerine sunulmamış elektronik makbuzu olması durumunda sürücülerin nasıl hareket edeceklerini kendilerine açıklayacak olan bir Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü çalışanına yönlendirilecekler.  

Kırcaali İl Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi, sürücüleri Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne yönlendirilmelerine gerek kalmaması için ödenmeyen para cezaları veya uygulanmayan ceza kararnameleri ile elektronik makbuz olup olmadığını kontrol etmeleri çağrısında bulundu. 

Kırcaali il Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara sürücü belgelerini değiştirebilmeleri için son 12 ayda Bulgaristan'da en az 165 gün ikamet etmiş olmaları gerektiğini hatırlattı.


DİĞER HABERLER