Kırcaalili başarılı boksör Ergünal Sabri, Balkan Şampiyonu olduSalı, 03 Ekim 2023

Kırcaalili başarılı boksör Ergünal Sabri, Balkan Şampiyonu oldu

Arda Boks Spor Kulübü’nün en çok unvana sahip boksörü Ergünal Sabri (Ogi), Albena Tatil Kompleksi’nde gerçekleştirilen Balkan Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Kırcaalili boksör, geleneksel olarak yarıştığı 48 kilo kategorisinde Ukraynalı rakibi Denis Bilenskiy’i mağlup etti. Ergunal’ın üçüncü rauntta Denis'i nakavt etmesine rağmen mücadele 5-0'lık skorla sona erdi.

Arda Boks Spor Kulübü Teknik Direktörü, Ogi'nin en iyi spor formuna girdiğine ve yaklaşan büyük yarışmalara hazır olduğuna inanıyor.

Ergunal, geçtiğimiz günlerde yeni bir Bulgaristan Şampiyonluğu unvanını da kazandıktan sonra bir ay içinde ikinci kez şeref merdiveninin en üst basamağına çıktı.

Albena Tatil Kompleksi’nde gerçekleştirilen Erkekler- Kadınlar Balkan Boks Şampiyonası’nda mücadele eden milli boks takımının başında antrenörler Joel Arate, Valentin Poptolev ve Aleksandır Aleksandrov bulunuyorlar.

Kırcaalili boks yıldızı Ergünal Sabri, birkaç gün içinde Karadağ'ın Budva kentine gidecek ve orada 7 Ekim'de Avrupa Kupası mücadeleleri başlayacak.


DİĞER HABERLER