Kırcaalili genç futbolcu Baki Ahmet, Başakşehir U13 takımına transfer olduPazartesi, 27 Eylül 2021

Kırcaalili genç futbolcu Baki Ahmet, Başakşehir U13 takımına transfer oldu

Kırcaali Futbol Kulübü Akademisi’nde yetişen gelecek vaat eden bir futbol yeteneği daha yurt dışına transfer oldu. Yeni sezonda Türkiye'nin en iyi futbol akademilerinden biri olan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Akademisi’nde U13 kategorisinde oynayacak 12 yaşındaki Baki Ahmet söz konusudur. Baki, İstanbul'da bir deneme süresi geçirdi ve kulübün okuluna oybirliğiyle kabul edildi. Küçük yetenek, Başakşehir’in teknik direktörlerini çok iyi tekniği, topu tutması ve bitirici golcü şutu ile etkiledi.

Baki Ahmet, 6 yaşından beri CSKA 1948 Futbol Akademisi'nde ve Kırcaali Futbol Kulübü Akademisi’nde futbol eğitimi görüyor. Genç yetenek, çok sayıda takım halinde ve bireysel ödüller kazandı.

Başakşehir’in teknik direktörleri Baki’yi bu yaz Zlatograd (Darıdere) Kupası Turnuvası’nda fark ettiler ve onun hakkında olumlu bir rapor hazırlayarak İstanbul'daki provalara davet ettiler. Transferi, babası Sezay Ahmet’in desteğiyle yapılıyor. Baki’nin favori takımı Galatasaray, favori oyuncusu ise Kevin De Bruyne’dir.

Babası Sezay Ahmet, “Hiç de kolay değildi, yıllarca aileden uzak gece gündüz seyahatlerden, antrenmanlardan, yağmurdan soğuktan, sayısız maçlardan, kupa ve ödüllerden sonra şimdi Baki’nin ilk hayalini gerçekleştirmenin zamanı geldi” diye ifade etti. Sezay Ahmet, Baki’nin gelişmesine büyük katkıları olan Kırcaali Futbol Kulübü Teknik Direktörü Süleyman Şevket’e, CSKA 1948 Futbol Akademisi ve Sporcu 13 Futbol Akademisi’nde antrenör Martin Gergovski’ye ve Esenkent Gençlik Spor Kulübü Teknik Direktörü Bilgin Saykolu’na yürekten teşekkür ettiğini ifade etti.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER