Kırcaalili genç yetenek Baki Ahmet, Türkiye U14 milli takımının aday kadrosuna dahil edildiCuma, 16 Eylül 2022

Kırcaalili genç yetenek Baki Ahmet, Türkiye U14 milli takımının aday kadrosuna dahil edildi

Futbol yeteneğine sahip Kırcaali doğumlu 13 yaşındaki Baki Ahmet, Türkiye U14 milli futbol takımının genişletilmiş kadrosuna çağrıldı. Baki, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü U14 futbol takımında forma giymektedir. Genç oyuncu kadrosu, 2009 doğumlu 400 futbolcunun katıldığı Genç Milli Takımların teknik direktörlerinin yönetiminde yapılan futbolcu seçmeleri sonucunda oluşturuldu. Seçmeler, üç ay içinde oynanan 3 etap seçme maçlarıyla gerçekleştirildi. Bu, Baki'nin ve İstanbul Başakşehir'deki hocalarının çalışmalarının ve başarılarının büyük bir takdiridir.

Baki’nin babası Sezay Ahmet, heyecanlı bir şekilde, “Oğlumun Türkiye U14 milli futbol takımına çağrıldığına hala inanamıyorum. Böyle bir şey her baba için bir gurur vesilesidir!” diye ifade etti. Baki’nin babası, oğlunun gelişimine katkıda bulunan tüm antrenörlerine en içten teşekkürlerini sunar.

Baki Ahmet, 6 yaşından beri futbol oynuyor. Futbol kariyerine CSKA 1948 Futbol Akademisi'nde ve Kırcaali Futbol Kulübü Akademisi’nde başladı. Genç yetenek, çok sayıda takım halinde ve bireysel ödüller kazandı. Başakşehir’in teknik direktörleri Baki’yi 2021’de Zlatograd (Darıdere) Kupası Turnuvası’nda fark etti. Baki’nin favori takımı Galatasaray, favori oyuncusu ise Kevin De Bruyne’dir.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER