“Kırmızı Covid-19 bölgesi” ülkelerden Bulgaristan'a gelen yolcular için kısıtlamalar yürürlüğe giriyorPerşembe, 29 Temmuz 2021

“Kırmızı Covid-19 bölgesi” ülkelerden Bulgaristan'a gelen yolcular için kısıtlamalar yürürlüğe giriyor

Bugün (29.07.2021) itibarıyla Sağlık Bakanı Dr. Stoyço Katsarov'un emirnamesiyle belirlenen “kırmızı Covid-19 bölgesi” ülkelerden Bulgaristan'a gelen yolcular için kısıtlamalar yürürlüğe giriyor.

Bulgaristan vatandaşları ülkeye aşı sertifikası veya Covid-19 hastalığını geçirdiğini gösteren bir belge ile giriş yapabilirler. Ayrıca Bulgaristan topraklarına girmeden en geç 72 saat önce yapılmış geçerli bir negatif sonuçlu PCR test raporu ibraz etmelidirler.  

Gerekli tüm belgelere sahip olmayan herkes 10 günlük karantinaya alınacak. Yabancılar Bulgaristan'a yalnızca negatif sonuçlu PCR test raporu ile ve aşı sertifikası olmadan girebilirler, ancak karantinaya tabidirler.

Önceki emirnameden farkı olan şey şu ki, Bulgaristan vatandaşları aşı sertifikasından başka Covid-19 hastalığını geçirdiğine dair belge ibraz edebilecek olmalarıdır. Ayrıca yolculuktan 72 saat öncesine kadar yapılan bir negatif sonuçlu PCR test raporu ibraz etmeleri gerekecek.  


DİĞER HABERLER