Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programına proje kabulüne başlandıÇarşamba, 27 Ocak 2016

Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programına proje kabulüne başlandı Devlet Tarım Fonu, 2016 yılında 2014-2020 Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programına proje başvuruların kabulüne ilişkin belirlenen takvimi yayınladı. Programın "Ekolojik Tarım ve İklim", "Organik Tarım", "Natura 2000 Ödemeleri", "Su Çerçeve Direktifi" ve "Doğal Afetlere Veya Başka Özel Kısıtlamalara Maruz Kalan Bölgelere Ödemeler" tedbirleri kapsamında başvuruların gelecek şubat ayının sonunda yapılması bekleniyor. Son başvuru tarihi 12 Haziran 2016.

Programın "Hayvanlara İyi Davranmak" tedbirinin mart ayının ikinci yarısında başvuruya açılması ve haziran ayının ortalarına doğru sona ermesi öngörülüyor. Nisan ayında "Küçük Çiftliklerin Gelişimi İçin Başlangıç Yardımı" alt tedbirin başvuruya açılması öngörülüyor. "Tarım Çiftliklerine Yatırımlar" alt tedbirin Temmuz ayında ikinci kez proje başvurularına açılması bekleniyor, Eylül'de ise bu alt tedbir tematik alt programı kapsamında olan başvuru sahiplerine açılacak.

"Tarımsal Ürünlerin İşlenmesine / Pazarlanmasına Yatırımlar" alt tedbirinin başvuruya açılması ekim ayının sonunda öngörülüyor.

Ağustos ayının başında "Bilgi Aktarımı ve Farkındalık Eylemleri" tedbiri kapsamında başvuruların kabulüne başlanması bekleniyor. Ağustos ayının sonundan ekime kadar ise "Üretici Grupları ve Örgütlerinin Kurulması" tedbiri kapsamında başvurular kabul edilecek.

Belediyelere yönelik olan "Her Türlü Küçük Ölçekli Altyapı Oluşturulması, İyileştirilmesi Veya Genişletilmesine Yatırımlar" ve "Köylerde Kültürel ve Doğal Mirasın Bakımı ve Restorasyonuyla İlgili Araştırmalar ve Yatırımlar" alt tedbirlerinin de başvuruya açılmaları bekleniyor. Haziran ayının sonundan itibaren 5 haftalık süre içinde 7.2 alt tedbiri, haziranın sonundan ekime kadar ise 2014-2020 Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programının 7.6 alt tedbiri kapsamında proje başvuruları kabul edilecek.


DİĞER HABERLER