Koalisyon hükümeti kuracak partiler, kilit önem arz eden politikaları tartışacakPazartesi, 22 Kasım 2021

Koalisyon hükümeti kuracak partiler, kilit önem arz eden politikaları tartışacak

Değişime Devam Ediyoruz (PP) Partisi Eş Başkanları Kiril Petkov ve Asen Vasilev, bir koalisyon hükümet anlaşması taslağı hazırlamayı amaçlayan kilit önem arz eden politikalar üzerinde bir dizi tartışma toplantıları başlattıklarını duyurdular.

Çeşitli konulardaki tartışma toplantılarının her birine Bulgaristan İçin BSP İttifakı, Böyle Bir Halk Var Partisi ve Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakından üçer uzman davet edildi. Bu toplantılarda ilgili sektörün temel sorunları, çeşitli siyasi oluşumların programlarına göre öngörülen öneriler ve önlemler tartışılacak. Her bir tartışmaya PP liderlerinden ya Petkov ya da Vasilev katılacak.

Toplantılar paralel oturumlar şeklinde gerçekleştirilecek ve PP’nin resmi Facebook sayfasında, YouTube kanalında ve promeni.bg sitesinde canlı olarak yayınlanacak. Medya kuruluşları tartışmaları çevrimiçi olarak takip edebilecek. Tartışmalar sırasında veya sonrasında basın mensuplarına açıklamalar yapılması öngörülmemektedir. PP liderleri, toplantılar bittikten sonra açıklama yapacak.  

Tartışmalar, enerji, ekonomi, ulaşım, adalet, sağlık, tarım, eğitim, elektronik devlet, iş güvenlik, ekoloji, bölgesel kalkınma, kültür, çalışma ve sosyal hizmetler, turizm, milli güvenlik, spor, maliye ve uluslararası ilişkiler üzerinde yapılacak.


DİĞER HABERLER