Köstendil'de yaklaşık 1 200 kişilik istihdam yaratacak fabrika kurulacakCuma, 26 Mart 2021

Köstendil'de yaklaşık 1 200 kişilik istihdam yaratacak fabrika kurulacakYılın başından bu yana toplam 750 milyon leva tutarında yatırım projelerine A Sınıf Yatırım Sertifikası verildi. A Sınıf Yatırım Sertifikası verilen projelerle yaklaşık 1 200 kişilik istihdam yaratılması öngörülüyor.

Ekonomi Bakanı Lıçezar Borisov, bakanlıkta düzenlenen törenle Yatırımları Teşvik Kanunu çerçevesinde "International Investment Company" şirketinin temsilcisi Edward Shot'a A Sınıf Yatırım Sertifikası takdim etti. Projenin yatırım tutarı 26 milyon leva. Projeyle Köstendil şehrinde inşa edilecek mutfak dolabı imalatı yapacak yeni bir otomatik üretim fabrikası yaklaşık 40 yeni istihdam yaratacak.

Bakan, yılın başından bu yana toplam 750 milyon leva tutarında 11 yatırım projesine A Sınıf Yatırım Sertifikası ve 1 projeye Öncelikli Yatırım Sertifikası verildiğini ve bu projelerle yaklaşık 1 200 kişilik istihdam yaratılacağını belirtti. Ulusal ortalamanın üzerinde işsizliğe sahip bir ilçe de dahil olmak üzere projelerden 10 tanesinin başkentin dışındaki bölgelerde ve 6 projenin yüksek teknoloji ürün endüstrileri ve hizmetleri alanında uygulanacağı anlaşıldı.

International Investment Company'nin yatırım projesi, Köstendil şehri bölgesinde mutfak dolabı imalatı yapacak yeni bir otomatik üretim fabrikasının inşası ve işletmeye alınmasına yönelik bir proje. Projenin uygulanmasında ana tedarikçi Alman şirketi IMA Shelling Group GmbH'nin teknolojisi kullanılacak. Şirket, yatırımcının tüm üretim tesisini siparişe özel üretim için yenilikçi üretim teknolojisi ile donatacak. Şirketin odaklanacağı pazarlar Bulgaristan ve Balkan ülkeleri olacak.


DİĞER HABERLER