Kostinbrod Organize Sanayi Bölgesi'nde genişletilen üretim tesisi hizmete açıldıPazar, 19 Mart 2023

Kostinbrod Organize Sanayi Bölgesi'nde genişletilen üretim tesisi hizmete açıldı

Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ekonomi ve Sanayi Bakan Yardımcısı İrina Ştonova, Kostinbrod Organize Sanayi Bölgesi'nde Rollplast Group AD Şirketi’nin 30 milyon leva tutarındaki yatırımla yeni inşa edilen idari binası ve kapasitesi genişletilen üretim tesisinin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Yardımcısı, açılışta yaptığı konuşmada, “Her şirketin başarıları Bulgaristan ekonomisi için de bir başarı ve bu nedenle yerli işletmelere yapılan yeni yatırımlar tüm sektör için iyi bir haberdir” diye kaydetti. Ştonova, krizlerden kurtulmak için en başarılı seçeneğin Bulgaristan endüstrisinin verimliliğini artırmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Rollplast Group AD Şirketi İcra Müdürü Svetlin Nikolçev, şirketin hâlihazırda beş kıtada faaliyet gösterdiğini ve şirketin Antarktika'da da temsil edilme olanaklarının araştırıldığını açıkladı. Şirket Müdürünün ifadesine göre, günümüzde proseslerin önemli ölçüde otomasyonu nedeniyle daha kısa bir teknolojik süreçte çok daha büyük miktarda çıktı üretiliyor. En son kapasitenin genişletilmesi ile 30 kişiye daha iş imkanı sağlandı ve şirketin toplam çalışan sayısı 500'ün üzerine çıktı.

Kostinbrod Belediye Başkanı Trayko Mladenov, belediyenin Organize Sanayi Bölgesi ile Kostinbrod şehri arasında daha iyi bağlantı sağlayacak bir bağlantı yolu inşa etmek için aktif olarak çalıştığını belirtti. Mladenov, Ulusal Toparlanma ve Sürdürülebilirlik Planı kapsamında finansman için başvurmak üzere şehirdeki sanayi alanlarının ortak bir Organize Sanayi Bölgesi olarak oluşturulması için bir proje hazırlandığını da belirtti.

Rollplast Group AD Şirketi’nin yatırımları bugüne kadar 110 milyon levayı aştı ve şirketin kendisine ait 53 fuar merkezi, 49 deposu ve Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Yunanistan'da 144 franchise ortağı var. Şirketin stratejik hedeflerinden biri, ihracatta %50'lik bir pay elde etmek olup, Hırvatistan'da da bir ticaret ağı oluşturması bekleniyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER