Kozloduy Nükleer Enerji Santrali'nin 6. ünitesinin planlanan yıllık onarımı başladıÇarşamba, 29 Eylül 2021

Kozloduy Nükleer Enerji Santrali'nin 6. ünitesinin planlanan yıllık onarımı başladı

Kozloduy Nükleer Enerji Santrali’ni işleten şirketten yapılan açıklamaya göre, Kozloduy Nükleer Enerji Santrali'nin 6. güç ünitesinin kasım ayı başına kadar sürmesi planlanan yıllık bakım onarımına başlandı.

Bu süre zarfında tesislerin gerekli onarımları ve ünitenin ekipman ve sistemlerinin güvenli ve güvenilir çalışmasını sağlamak için önleyici bakımları yapılacaktır.

Uzun vadeli operasyonla ilgili planlanan tedbirlerin uygulanmasına devam edilecektir. Reaktör, bir sonraki 27. yakıt dönemi için taze nükleer güç yakıtla doldurulacak.

Açıklamada 26. yakıt döneminde on iki ayı boyunca santralin 6. ünitesinin 8,2 milyar kilovat saatten fazla elektrik ürettiği belirtildi.

Onarım dönemi sırasında planlanan faaliyetlerin uygulanması sırasında Covid-19'un yayılmasını sınırlamak için getirilen anti-salgın önlemlerin sıkı bir şekilde uygulanması için bir organizasyon oluşturuldu.

Amaç, işçilerin sağlığını korumak ve önümüzdeki sonbahar-kış döneminde nükleer güç tesislerinin güvenli çalışmasını sağlamak ve güvenilir ve istikrarlı enerji arzı sağlamaktır.

Kozloduy Nükleer Enerji Santrali'nin diğer 5. güç ünitesi, planlanan elektrik üretim programına göre çalışır.


DİĞER HABERLER