Lütvi Mestan: Bulgaristan'da "Temiz Eller" operasyonu yapılmasının zamanı geldiSalı, 30 Nisan 2013

Lütvi Mestan: Bulgaristan'da Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Genel Başkanı Lütvi Mestan ve ekibi bugün Veliko Tırnovo bölgesine geldi.
Bölgedeki seçmenlerle görüşmeden önce Lütvi Mestan, Arbanasi'de bir basın toplantısı düzenledi. Basın mensupları önünde, Bulgaristan'da "Temiz Eller" operasyonu yapılmasının zamanı geldiğini belirtti. Bu açıklamanın nedeni ise eski Başbakan Borisov'un, savcılık tarafından sorguya alınacağı bilgisi oldu. Borisov, Kokinov ve Naydenov'un konuşmalarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. HÖH lideri "Borisov, Kokinov ve Naydenov arasında geçen konuşmanın içeriği, bu konuşmanın nasıl kayıt yapıldığı ile ilgili gündem değiştirilmek istenmesini aklım almıyor" dedi. Eski Başbakanın terbiyesiz sözlerini yorumlamak istemediğini belirtti ve devlet kurumlarının, devlet adamlarının ev toplantıları ile yer değiştirdiğini ekledi.

HÖH Genel Başkanı'na göre, Bulgaristan'ı yöneten yeraltı dünyası yapılarının, sonuna kadar üzerlerine gidilmesi gerekiyor. Sözlerinin sonunda, HÖH'ün yasadışı dinlemeleri kınadığını söyledi.

Bu arada seçmenlerle olan görüşme Petko Karavelovo köyünde düzenlenecek. 6000'nin üzerinde HÖH destekçisinin köye akın etmesi bekleniyor. Köyün meydanına büyük bir kalabalık toplanmış vaziyette, herkesin sırtında HÖH tişörtleri ve şapkaları bulunuyor. Kalabalığın yarısı ise genç yaştaki insanlardan oluşuyor.

Görüşmede HÖH Veliko Tırnovo Seçim Bölgesi milletvekili adayı listesi tanıtılacak. Liste başında 41. Millet Meclisi HÖH milletvekili Hasan Hacihasan bulunuyor.


DİĞER HABERLER