Maliye Bakanı, 2015 yılı bütçe açığının beklenenden daha az olarak % 2.5 - % 2.6 arasında olmasını bekliyorCuma, 25 Aralık 2015

Maliye Bakanı, 2015 yılı bütçe açığının beklenenden daha az olarak % 2.5 - % 2.6 arasında olmasını bekliyorÖn verilere dayanaraktan Bulgar Maliye Bakanı, bütçe açığının beklenenden daha az olacağını açıkladı. Revize edilen bütçede Maliye Bakanlığı'ndan yapılan hesaplamalara göre, bütçe açığı beklenenden % 0.7 -% 0.8 daha az olarak % 2.5 - % 2.6 olması bekleniyor.

Maliye Bakanı Vladislav Goranov, açığın daha az olmasını vergi ve gümrük kurumlarının daha iyi çalışmasına bağladı. Goranov, Ulusal Gelir Kurumu'nun ve Gümrük Ajansı'nın 2014 yılına kıyasla 2 Milyar Bulgar Levası daha fazla gelir topladıklarını açıkladı.

Goranov, bahse konu kurumların performansı sayesinde ülkenin % 3.3 oranında mali açık ve Avrupa Komisyonu tarafından yaptırımlar ile karşılaşmadığını açıkladı.

Goranov, önümüzdeki yıl kamu harcamalarının daha verimli kullanılması noktasında Maliye Bakanlığı'nın elinden gelen her şeyi yapacağını vurguladı.


DİĞER HABERLER