Maya Manolova liderliğinde Ayağa Kalk Bulgaristan Partisi kurulduÇarşamba, 04 Mayıs 2022

Maya Manolova liderliğinde Ayağa Kalk Bulgaristan Partisi kuruldu

1 Mayıs 2022 Pazar günü ülkenin dört bir yanından gelen 867 delegenin katılımıyla gerçekleştirilen kuruluş toplantısında eski Bulgaristan Kamu Denetçisi Maya Manolova'nın liderliğinde "Ayağa Kalk Bulgaristan" isimli yeni bir siyasi parti kuruldu.

Kuruluş toplantısının ardından yeni parti kurucuları, "Yeni Toplumsal Sözleşme – Emeğin Daha Fazla Ücret Hak Ediyor" sloganıyla ülkeyi dolaşmaya başladılar. Manolova, “Hükümetin, diğer hükümetler tarafından Avrupa ülkelerine verilen desteğin Bulgaristan vatandaşlarına vermesi amacıyla ulusal düzeyde dört talepli imza kampanyası başlatıldı” diye açıkladı.

Manolova, “Ev faturalarında sıfır katma değer vergisi (KDV), temel ürün, hizmetler ve ilaçlarda KDV indirimi, asgari ücretle çalışan işçiler için vergiye tabi olmayan asgari gelir, temel gıda fiyatlarında tavan, 2500 levanın altında geliri olan hane başına ilk 60 litre yakıt tüketimi için aylık sübvansiyon, emeklilerin emekli maaşlarının bir önceki yılın sigorta prim geliri temelinde yeniden hesaplanmasını talep etmekteyiz” diye kaydetti.


DİĞER HABERLER