Mestanlılı Türker Mollahasan, Yılın Üniversite Öğrencisi SeçildiSalı, 25 Aralık 2018

Mestanlılı Türker Mollahasan, Yılın Üniversite Öğrencisi Seçildi Momçilgrad (Mestanlı) kasabasından 24 yaşındaki futbolcu Türker Mollahasan, Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi (UNSS) tarafından "Master" kategorisinde "Yılın Üniversite Öğrencisi" seçildi. Türker Mollahasan, Momçilgrad Rodopi Futbol Spor Kulübü ve Kırcaali Arda Futbol Spor Kulübü genç erkek takımında oynuyor.

"Yılın Üniversite Öğrencisi" ödülünü genç futbolcuya Doç. Dr. Stela Raleva ve Georgi Stoilov takdim ettiler. Türker Mollahasan, "Bu ödülün sahibi olmak benim için şeref ve büyük bir sevinç kaynağı. Beni destekleyen ve bu güzel anımda benimle birlikte olan herkese teşekkür ederim" diye kaydetti.

Sofya'da Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi'nde Maksima Salonu'nda art arda yedinci kez Yılın Üniversite Öğrencisi Ödülleri verildi. Yarışma, Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Stati Statev'in himayesinde Öğrenci Konseyi tarafından organize edildi.

Bulgaristan'da en eski Üniversite Öğrenci Konseyi tarafından organize edilen yarışmanın temel amacı, her yıl bilimsel, kültürel, sportif faaliyetlerde ve eğitimsel süreçle ve Ulusal ve Dünya Ekonomisi Üniversitesi'nin iyi bir imaja sahip olmasıyla ilgili diğer faaliyetlerde önemli başarı elde eden öğrencilerin ödüllendirilmesidir.

Rodopi ve Arda Futbol genç erkek futbol takımlarının oyuncusu, bu ödülü yıl içinde elde ettiği başarılara borçludur. Türker Mollahasan, Filibe Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından organize edilen Ulusal Medeni ve Ticaret Hukuku Yarışması'nda birincilik ödülü, Uluslararası Hukuk Yarışmaları Derneği ve uluslararası danışmanlık şirketi Ernst & Young tarafından düzenlenen Ulusal Vergi Hukuku Yarışması'nda ikincilik ödülü kazandı. Uluslararası Hukuk Yarışmaları Derneği tarafından düzenlenen Ulusal Medeni ve Ticaret Hukuku Yarışması'nda ise "En İyi Dava Dilekçesi" ödülü kazandı. Türker Mollahasan'ın vergi hukuku ve ticaret hukuku alanında birçok makalesi yayınlandı.

Türker Mollahasan, hukuk alanındaki yüksek eğitimini bu ay tam puanla bitirdi ve ticaret ve vergi hukuku alanlarına yoğun ilgi duyuyor. Halihazırda bu alanlarda en büyük danışmanlık şirketlerinden birinde danışman olarak çalışmaktadır. Türker Mollahasan, Momçilgrad N. Y. Vaptsarov Lisesi'ndeki öğretmenlerine ve Rodopi ve Arda futbol takımlarının antrenörlerine kendisini erdemli bir insan olarak yetiştirdiklerinden dolayı en içten şükranlarını ifade etti.


DİĞER HABERLER