Mineralni Bani’de, çiftçiler için eğitimler düzenleniyorPerşembe, 09 Mart 2023

Mineralni Bani’de, çiftçiler için eğitimler düzenleniyor

Euro Alliance Şirketi tarafından Mineralni Bani (Meriçler) ilçesinden çiftçiler için entegre bitki koruma, modern tarım işletmesinde verimlilik ve yenilikçilik, sürdürülebilir tarım, agro ekonomi ve çevre koruma alanında eğitim düzenleniyor.

23-26 Mart 2023 tarihlerinde Euro Alliance’ın Plovdiv (Filibe) kentinde Samara Caddesi No:13 adresinde (Saint Petersburg Oteli yanında) bulunan eğitim üssünde üç gün sürecek 30 saatlik kısa süreli kurslar düzenlenecek. Dersler, perşembeden cumartesiye kadar yapılacak.

Euro Alliance Şirketi Müdürü ve proje yöneticisi Stela Koeva, konuyla ilgili şunları kaydetti: “Derslere katılacak gruplar en fazla 30 kişilik olabilir. Euro Alliance, Plovdiv Ziraat ve Tarım Üniversitesi'nden kalifiye hocalarla modern donanımlı bir tesiste mesleki eğitim, yerleşim yerinden Plovdiv’e ve geri ulaşım masraflarının karşılanması, minimum 3 yıldızlı otelde konaklama, Euro Alliance binasında yer alan Alliance restoranda kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri olmak üzere kursiyerlere tam bir yemek hizmeti sağlıyor. Yeni bilgiler edinme, tarım işletmelerinde yeni teknolojileri ve know-how'ı uygulama fırsatından yararlanmanız bizim için bir zevk olacak”.

Eğitimi tamamlayan her katılımcı, hibe desteği, doğrudan ödeme ve genç çiftçilere yönelik programlara başvururken ekte sunabileceği bir mesleki eğitim sertifikası alır.

Euro Alliance OOD, merkezi Plovdiv’de bulunan eğitim ve çeviri hizmetleri alanında 24 yıllık bir geçmişe ve deneyime sahip bir Bulgar şirketidir. Uluslararası standart EN ISO 9001:20015 ve kaliteli çeviri hizmetleri sunmak için Avrupa standardı BDS EN 15038:2006’ya göre sertifikalı bir kuruluştur. Şirket, Ulusal Mesleki Eğitim ve Öğretim Ajansı tarafından 28 mesleki eğitim ile Mesleki Eğitim Merkezi olarak lisanslanmıştır. Şirket, uluslararası ve ulusal programların geliştirilmesi ve uygulanmasında tercih edilen bir ortak ve lider kuruluştur.

Koeva, “2020 yılında çiftçiler için 150 saatlik uzun süreli kurslar, 30 saatlik kısa süreli kurslar ve bir günlük seminer eğitimleri düzenlemek için bir proje geliştirdik ve Devlet Tarım Devlet Fonu’na başvurarak, maksimum puanla hibe desteği almaya hak kazandık. Eğitimler, entegre bitki koruma, modern tarım işletmesinde verimlilik ve yenilikçilik, sürdürülebilir tarım, agro ekonomi ve çevre koruma alanlarındadır. Dilerseniz çiftçileri ilgilendiren diğer konulara da yer verilebilir” dedi.

Şirket müdürü ve proje yöneticisi Stela Koeva’ya 0888641636 numaralı telefondan ulaşılabilir.


DİĞER HABERLER