MSK, yeni milletvekillerin isimlerini açıkladıCuma, 16 Temmuz 2021

MSK, yeni milletvekillerin isimlerini açıkladı

Merkez Seçim Komisyonu (MSK), 46. Dönem Halk Meclisi milletvekillerinin seçimine ilişkin kararını resmi web sitesinde yayınladı. Yeni milletvekillerin listesi aşağıdaki linkten erişilebilen sayfada yer alıyor: https://www.cik.bg/bg/decisions/474/2021-07-15.

Birden fazla milletvekili seçilen iki seçim bölgesinde seçilen milletvekili adayları, MSK’ya bunu öğrendikleri tarihten itibaren bir gün içinde hangi listede kalmak istediklerini yazılı olarak bildirmekle yükümlüdürler. Bir günlük süre MSK kararının komisyonun internet sitesinde ve Bulgar Telegraf Ajansının (BTA)  bülteninde ikinci kez yayımlanmasından itibaren başlıyor.

Adayın belirlenen süre içinde yazılı başvuruda bulunmaması durumunda MSK, adayın ilk olarak milletvekili adayı olarak kaydedildiği seçim bölgesinden milletvekili seçildiğini ilan eder. Bu sıra, ilçe seçim komisyonunun milletvekili aday listesinin kaydının yapılmasına ilişkin kararının kendi web sitesinde yayınlandığı tarih ve saate göre belirlenir. MSK, 46. Dönem Halk Meclisi milletvekillerinin seçimine ilişkin kararın derhal Resmi Gazete’de yayınlanmasına karar verdi.


DİĞER HABERLER