Müh. Hasan Azis, yeni seçilecek Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine aday gösterildiÇarşamba, 29 Ocak 2020

Müh. Hasan Azis, yeni seçilecek Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine aday gösterildi29 Ocak 2019 Çarşamba günü Filibe kentinde Güney Merkez Bölgesi'nde belediye başkanları ve belediye meclis başkanlarının katıldığı Bulgaristan Ulusal Belediyeler Birliği'nin (NSORB) Güney Merkez Bölgesi Delegasyon Toplantısı yapıldı. NSORB, 2019-2023 dönemine ilişkin yönetici organlarının seçim prosedürleri kapsamında ülke genelinde toplantılar gerçekleştiriliyor. Dernek, ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşudur ve tüm 265 belediyeyi birleştirir. NSORB, yasama sürecinde belediyelerin çıkarlarını temsil eder, ulusal düzeyde stratejik belgelerin geliştirilmesine, AB fonlarından sağlanan kaynakların kontrolü ve yönetimine katılır ve uluslararası düzeyde Bulgar yerel yönetim makamlarını temsil eder.

NSORB'nin tüzüğüne göre, gelecekte oluşturulacak NSORB Yönetim Kurulunda Güney Merkez Bölgesi'nin beş temsilcisinin bulunması planlanıyor.

İkinci dönem Stamboliyski Belediye Başkanı Georgi Maraciev, dördüncü dönem Karlovo (Karlıova) Belediye Başkanı ve şimdiye kadar NSORB Yönetim Kurulu Üyesi Emil Kabaivanov, üçüncü dönem Dimitrovgrad (Kayacık) Belediye Başkanı ve şimdiye kadar NSORB Yönetim Kurulu Üyesi İvo Dimov, üçüncü dönem Panagürişte Belediye Başkanı Nikola Belişki ve beşinci dönem Kırcaali Belediye Başkanı ve şimdiye kadar NSORB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Müh. Hasan Azis, yeni NSORB Yönetim Kurulu Üyeliğine aday gösterildi.

NSORB Güney Merkez Bölgesi Delegasyon Toplantısı'na katılan delegeler, Bulgaristan'ın en yeni belediyesi olan Sırnitsa Belediye Başkanı Nebi Bozov'u NSORB Denetim Kurulu Üyeliğine aday gösterdiler.

Dernek seçim kurallarına göre, bölge delegasyon toplantılarında NSORB'nin yönetici organlarının seçim prosedürü kapsamında aday gösterilen isimler, 25 ve 26 Şubat 2019'da Sofya'da gerçekleştirilecek NSORB Genel Kurulunda oylanarak yönetim organlarına seçilecek.


DİĞER HABERLER