Öğrenci Uygulamaları -1.Etap projesine başvurular başladıPazartesi, 25 Aralık 2017

Öğrenci Uygulamaları -1.Etap projesine başvurular başladıTüm meslek lisesi ve meslek bölümleri bulunan lise müdürleri, 5 Ocak 2018 tarihine kadar Öğrenci Uygulamaları -1.Etap projesine katılmak için www.upraktiki.mon.bg adresindeki internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirler. Projeye, sözleşme imzalandığı tarihte 16 yaşından yukarı olmayan örgün eğitim ve ikili eğitim gören tüm öğrenciler katılabilirler. Projeye maksimum 8 000 öğrenci katılabilir. Onların 2000'i ekonomi için öncelikli olan fen, bilgi teknolojileri ve ulaşım alanlarında eğitim gören öğrenciler arasından seçilecek.


Projeye katılan öğrencilere haftalık ders programı dışında uygulamalı dersler verilecek. Öğrenciler, 240 astronomik saat içerisinde bir eğitici işveren tarafından verilen ödevleri bir rehber öğretmenin yönetiminde yerine getirecekler. Uygulamalı eğitim, öğrencinin okuduğu meslek alanıyla ilgili olmalıdır. İlave olarak yapılan bu uygulamalı eğitim, ders planı çerçevesinde verilen zorunlu uygulamalı eğitimin yerini almaz. Uygulamalı eğitim, ders çizelgesine göre tüm bu 240 saat ders alınması ve bir denetleyici öğretmen ve danışman tarafından doğrulanması halinde başarıyla tamamlanmış olacak. Projeye başarılı bir şekilde katılan öğrencilere 300'er leva burs verilecektir.

Proje, meslek liselerinde okuyan öğrencilere çalışma ortamında ek olarak faaliyetlerde bulunmalarını sağlayarak uygulamalı eğitimini desteklemektedir. Projenin temel amacı meslek liselerinde okuyan öğrencilerin sayısının artırılması ve eğitimin işgücü piyasası ile ilişkilendirilmesidir. Öğrenci Uygulamaları-1.Etap projesi, Akıllı Büyüme İçin Bilim ve Eğitim Operasyonel Programı kapsamında Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse ediliyor. Projenin bütçesi 6 986 236 levadır.


DİĞER HABERLER