Önde gelen Hint kahve şirketi, Bulgaristan'a yatırım yapmayı düşünüyorCumartesi, 22 Temmuz 2017

Önde gelen Hint kahve şirketi, Bulgaristan'a yatırım yapmayı düşünüyorEkonomi Bakanlığından yapılan açıklamada hazır kahve üretimi yapan en büyük Hint şirketlerinden birinin yatırım imkanlarını araştırmak için ülkemize heyet gönderdiği bildirildi.

Çalışma toplantısından sonra heyetin programı Güneybatı Bulgaristan'da somut alanların ziyaretiyle devam edecek.

Hint yatırımcılarıyla görüşme Ekonomi Bakan Yardımcısı Aleksandır Manolev'in girişimi üzerine gerçekleşti. Görüşme sırasında Manolev, Avrupa ülkeleri arasında en düşük vergiler, çok düşük işletme maliyeti ve 10 milyon avronun üzerinde yatırım yapıldığı takdirde birçok kolaylıklar gibi ülkemizde iş kurup geliştirmeye dair birçok avantajlar olduğunu kaydetti. Manolev, ülkemizde siyasi ve ekonomik açıdan istikrar olduğunu belirtti.

Şu anda bu Hint şirketin dünyada sadece 3 devlette kahve üretim tesislerine sahiptir, fakat 80'nin üzerinde devlete ürün ihraç ediyor. Yatırımcılar, şirketin Avrupa pazarında güçlü bir şekilde gelişmeyi arzu ettiğini, Bulgaristan'ın ise onun tüm Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelere ve bölgede birçok ülkeye yönelik dağıtım merkezi ve üretim üssüne dönüşmesi için tüm ön koşullara sahip olduğunu dile getirdiler.


DİĞER HABERLER