Orman ürünlerinin işlenmesine ilişkin proje sahipleriyle ilk hibe sözleşmeleri imzalandıCuma, 16 Temmuz 2021

Orman ürünlerinin işlenmesine ilişkin proje sahipleriyle ilk hibe sözleşmeleri imzalandı

Devlet Tarım Fonu İcra Müdürü Boris Mihailov, 8.6. Ormancılık Teknolojilerine ve Orman Ürünlerinin İşlenmesi, Seferberliği ve Ticaretine Yapılan Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında ilk sözleşmeleri imzaladı. Bu alt tedbir, 2014 – 2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Operasyonel Programı 8. Orman Alanlarının Geliştirilmesi ve Ormanların Yaşayabilirliğinin İyileştirilmesine Yönelik Yatırımlar Tedbirinin bir parçasıdır.

Mihaylov, “2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Operasyonel Programı’nın üç alt tedbiri kapsamında toplam 17 milyon leva yatırım ve 8,5 milyon levanın üzerinde desteğe ilişkin 15'in üzerinde yeni sözleşme teslim ediyorum. Bunlar arasında üç yıldır imzalanmayı bekleyen 8.6. alt tedbiri kapsamındaki ilk üç proje de yer alıyor. Onlar için verilen hibe yaklaşık 864.000 leva değerindedir" dedi. Devlet Tarım Fonu İcra Müdürü, prosedür kapsamında başvuru kabulünün 27 Nisan - 31 Temmuz 2018 tarihleri ​​arasında gerçekleştiğini hatırlattı.

Mihaylov, aynı program kapsamında daha 12 sözleşme teslim etti. 5,7 milyon leva hibe desteği verilmesine ilişkin 6 sözleşme, 4.2 Tarım Ürünlerinin İşlenmesi / Pazarlanmasına Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında imzalandı. 2,115 milyon leva hibe desteği verilmesine ilişkin başka 6 sözleşme de 6.4.1 Tarım Dışı Faaliyetleri Desteklemeye Yönelik Yatırımlar Alt Tedbiri kapsamında imzalandı.

Mihaylov, “Devlet Tarım Fonu’nun yatırımlarının gerçekleşmesi için uzun süredir yeşil ışık yakılmasını bekleyen tüm hibe desteği almaya hak kazanan hak sahiplerine borçlu olduğunun farkındayım” diye kaydetti. Devlet Tarım Fonu İcra Müdürü, kurumun Bulgaristan'da sadece kendi işini değil tarımı da geliştirmek, katma değerli ürünler ve yeni işler yaratmak isteyen herkese açık olduğunu vurguladı.

Mihaylov, “Devlet Tarım Fonu, şimdi tam hızda, şeffaf, dikkatli ve dürüst çalışıyor. Ancak karşılıklı yarar sağlayabilmemiz için sizin de bize karşı tutumunuzun dürüstlük ve doğruluk temelinde olmasını bekliyorum” dedi.

2014 – 2020 Dönemi Kırsal Kalkınma Operasyonel Programı kapsamında hibe sözleşmeleri imzalanan törende Devlet Tarım Fonu Müdür Yardımcısı Boryana Aleksova da hazır bulundu.


DİĞER HABERLER