Partilerin Kırcaali Seçim Bölgesinde liste başı milletvekili adayları belli olduPerşembe, 14 Ekim 2021

Partilerin Kırcaali Seçim Bölgesinde liste başı milletvekili adayları belli oldu

14 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle bir arada yapılacak erken genel seçimlere katılacak siyasi parti ve ittifakların 9 Nolu Kırcaali Seçim Bölgesinde liste başı milletvekili adayları belli oldu. Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin (HÖH) liste başı adayı yine HÖH Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Karadayı. Eski geçici ekonomi ve maliye Bakanları Kiril Petkov ve Asen Vasilev’in kurduğu Değişime Devam Ediyoruz İttifakının liste başı adayı ünlü rally pilotu Dimitır İliev, Böyle Bir Halk Var Partisinin ise partinin Başkan Yardımcısı Aleksandır Vılçev.  

Diğer liste başında yer alan milletvekili adayları Kırcaalili veya aile kökenleri bölgeye dayanan siyasetçilerdir. GERB-SDS İttifakının milletvekili aday listesinin başında eski Meclis Başkanı Tsveta Karayançeva, Bulgaristan İçin Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) İttifakının Milko Bagdasarov, Demokratik Bulgaristan Birliği İttifakının ise yine Kırcaalili gazeteci Vildan Bayramova yer alıyorlar.  

Ayağa Kalk BG! Biz Geliyoruz! İttifakının milletvekili aday listesinin başında ittifakın il koordinatörü Stoyan Georgiev bulunuyor. 


DİĞER HABERLER