Podkrepa Emek Konfederasyonu, öğrencilere terbiye için not verilmesini istiyorÇarşamba, 26 Eylül 2018

Podkrepa Emek Konfederasyonu, öğrencilere terbiye için not verilmesini istiyorPodkrepa Emek Konfederasyonu'na bağlı Eğitim Sendikası Başkanı Dr. Yulian Petrov, okulda öğrencilere terbiye için not verme zamanının geldiğini düşünüyor.

Dr. Petrov, "Okul Öncesi ve Okul Eğitimi: Yönetim-Eğitim-Öğretim" isimli dergide yayınladığı makalesinde notun iyi bir aile terbiyesi almış ve başarılı bir sosyal entegrasyona sahip öğrencileri teşvik edip ödüllendirebileceğini ve aynı zamanda okulda değerlerin oluşmasının önemini gösterebileceğini ve terbiyesi eksik kalmış öğrenciler için bir teşvik olabileceğini öne sürmektedir.

Böyle bir değerlendirme şu anda mevcut değil, ancak 1989'dan önce öğrencinin davranış kurallarını ihlal etmesi durumunda tutumunun değerlendirilmesinde buna dikkat çekilebilirdi.

Eğitim Sendikası Başkanı'nın ifadesine göre daha önce özel okullarda yapıldığı gibi belediye ve devlet okullarında ebeveynler ve okul müdürleri arasında sözleşmeler yapılması gerekmektedir.

Dr. Petrov, şu ifadeleri kullandı: "Bulgaristan'da özel okullarda bir ebeveyn ile bir eğitim kurumu arasındaki sözleşmeler zorunlu uygulamadır. İlk defa yeni Toplu İş Sözleşmesi'nde bu tür sözleşmelerin belediye ve devlet okullarında da uygulanması tavsiye edilmektedir, ancak bu bunun hızlı ve sorunsuz bir şekilde gerçek olacağı anlamına gelmez. Hala ebeveynler, toplum ve yasa koyucular, eğitilen ve eğiten, öğrenci (ailesi) ve öğretmen olmak üzere her iki tarafın haklarını ve yükümlülüklerini garanti altına alan böyle bir sözleşme için henüz olgunlaşmamışlardır. Bu tür bir sözleşme için Bulgaristan'a ne kadar erken olgunlaşırsak, okul o kadar hızlı bir şekilde bireyciler değil, vatandaşlar yetiştirmeye başlayacak! "


DİĞER HABERLER