Ramazan ayında 8500 erzak paketi dağıtılacakPerşembe, 31 Mart 2022

Ramazan ayında 8500 erzak paketi dağıtılacak

2 Nisan'da başlayacak olan Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine temel gıda maddelerinin yer aldığı 8 bin 500 erzak paketi dağıtılacak. Merhamet ve dayanışmanın simgesi olan mübarek ay boyunca Bulgaristan Başmüftülüğü, dini ve etnik kökeni ne olursa olsun ihtiyaç sahiplerine bir kez daha ulaşacak.

İnsani yardımın büyük bir bölümü, Ukrayna'dan gelen mültecilere yönlendirilecek ve barındıkları yerlere gönderilecek.

Erzak paketlerinin sayısı önemli ölçüde artırıldı. Bu yıl erzak paketi sayısı bir önceki Ramazan’a göre 1500 daha fazla veya toplamda 8500 erzak paketi dağıtılacak.

Onların yarısı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçiliği’nin desteğiyle sağlandı.

Erzak paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere araçlar yola çıkmadan önce yapılan hazırlıklar, Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, T. C. Sofya Büyükelçisi Aylin Sekizkök, Büyükelçi Müsteşarı Erman Topçu ve Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) temsilcileri tarafından kontrol edildi.   

Kurum temsilcilerinin erzak paketlerini dağıtıma hazırlama sürecindeki gelişmeler hakkında bilgilendirilmesinin ardından insani yardımların bir kısmı ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İlk erzak paketleri, başkent Sofya’nın Botunets ve Fakulteta semtlerinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Geri kalan erzak paketleri ise hafta başından itibaren dağıtılacakları ülkedeki yerleşim yerlerine gönderildi.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER