Ribnovo’da Ulusal Yetimler Haftası Kampanyası, hayır kermesi ile başladıSalı, 23 Kasım 2021

Ribnovo’da Ulusal Yetimler Haftası Kampanyası, hayır kermesi ile başladı

Bulgaristan Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Ribnovo köyü sakinleri, Başmüftülüğün 22-28 Kasım tarihleri ​​arasında yetim çocuklar yararına düzenlediği Ulusal Yetimler Haftası Kampanyası’na yeniden katıldılar.

Geleneksel olarak Blagoevgrad (Yukarıcuma) ili Gırmen ilçesine bağlı Ribnovo köyündeki Müslümanlar, hayırseverlik girişiminin en aktif katılımcıları arasındadır. Köy halkı, bu yıl hayır kermesi düzenleyerek kampanyaya katıldı, köyde yapılan Kur'an kurslarına giden çocuklar ve hocaları Fatme Köybaşi ise kermese bağışta bulunan hayırseverlere dua ettiler ve Ribnovo köyü camisinde düzenlenen özel bir programda öğrendikleri bilgileri katılımcılara sundular.

Ulusal Yetimler Haftası Kampanyası kapsamında düzenlenen etkinliklere Başmüftü Yardımcısı Beyhan Mehmet ve Blagoevgrad Bölge Müftüsü Osman Kutrev konuk oldular. Onlar, kampanyaya katılanları Başmüftü Dr. Mustafa Haci adına tebrik ederek, yetimler de dahil olmak üzere en dezavantajlı durumda olanlara yardım etmenin müminlerin yapabileceği en büyük iyiliklerden biri olduğunu, Allahu Teala'nın vadettiği cennete götüren bir iyilik olduğunu hatırlattılar.

Blagoevgrad Bölge Müftüsü Osman Kutrev, “Ulusal Yetimler Haftası Kampanyası ilk kez camilerin dışına yayılıyor. Yetim çocuklar yararına yapılan yardım kampanyasına mümkün olduğunca çok kişinin katılması için Blagoevgrad Bölge Müftülüğü olarak bizler, Kur'an kurslarına giden çocuklar ve bayanların katılımıyla ilde 17 yerleşim biriminde hayır kermesleri düzenleyeceğiz. Mağazalara da bağış kutuları koyacağız” diye vurgulayarak, Başmüftülüğün hayırseverlik girişimini destekleyen köy muhtarlarına özel teşekkürlerini sundu.

Bağışlar, Cuma namazından sonra toplanacak. Yetim çocuklara destek olmak isteyenler, bölge müftülüklerinin kasalarına da bağış ödemesi yapabilirler.


DİĞER HABERLER