Ruse Havalimanı yeniden açılacakPazartesi, 28 Haziran 2021

Ruse Havalimanı yeniden açılacakTemsilcisi GullivAir olan Bulgaristan Havacılık Endüstrisi Birliği (ABAİ) tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Uçuşların yeniden başlaması için Ruse (Rusçuk) Havalimanı'nı denetleme prosedürü halihazırda devam ediyor. Bulgar havayolu şirketi GullivAir, 70 yolcu taşıma kapasiteli ve bölgesel uçuşlar için ideal olan ATR-72-600 tipi uçakla Tuna Nehri kıyısında bulunan Ruse şehrine seferler yapacak" diye bildirildi.

Ruse Belediyesi tarafından yapılan bir anketten elde edilen veriler, ankete katılanların % 98'inden fazlasının şehre yakın havalimanının tekrar faaliyete geçmesini istediğini gösteriyor. Vatandaşlar haftanın her günü seyahat etmek istiyor ve uçuş için en uygun zaman aralığı 06.00 ile 12.00 arasındaki zamandır.

Şirketlerin büyük bir çoğunluğu, Ruse-Sofya hattında aylık bazlı seferler yapmak üzere 1-2 çalışanını geçici görevlendireceğini belirtiyor. Vatandaşlar ve işletmeler, uçak bileti için en kabul edilebilir fiyatın 50 leva olduğu konusunda hemfikir.

Şu anda Sofya ve Ruse arasındaki güzergâhta insanlar sadece karayoluyla - trenle veya bitmemiş Hemus Otoyolu ve ardından ulusal karayolu ağı üzerinden seyahat ediyor. Her iki durumda da yolculuk oldukça zaman alıyor.

ABAİ Başkanı Todor Ivandjikov, GullivAir'i temsil eden Yanko İvanov ve Ruse Belediye Başkanı Penço Milkov arasında yapılan görüşmelerin ardından Ruse Havalimanı'nın yeniden faaliyete geçmesine ilişkin prosedür başladı.


DİĞER HABERLER