Sağlık Bakanı, koronavirüsten ölen Dr. Vaklyov'un eşi ve oğlunu hastanede ziyaret ettiPerşembe, 27 Ağustos 2020

Sağlık Bakanı, koronavirüsten ölen Dr. Vaklyov'un eşi ve oğlunu hastanede ziyaret etti Sofya Pirogov Hastanesi Müdürü Prof. Dr. Asen Baltov, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kostadin Angelov, Pirogov Hastanesi'ni ziyaret ederek koronavirüs (COVID-19) salgını koşullarında nasıl çalışıldığını bizzat yerinde gördü" diye bildirdi.

Ziyaretle ilgili fotoğraflar da paylaşan Prof. Dr. Asen Baltov, "Prof. Dr. Angelov, birkaç gün önce koronavirüs salgını ile mücadelede hayatını kaybeden Kraişte köyünden Dr. Musa Vaklyov'un eşi ve oğlunun bulunduğu COVID-19 Yoğun Bakım Ünitesine girmek istedi. Her ikisi de COVID-19 test sonucunun pozitif çıktığı doktorlar ve şu anda yoğun bakım ünitesinde görevli mesai arkadaşlarım hayatlarını kurtarmak için mücadele ediyor. Bakana onların sağlık durumları ve uyguladığımız tedavi hakkında bilgi verdim. Hastalarımıza yardımcı olmak için her türlü çabayı gösteriyoruz" diye ekledi.

Blagoevgrad (Yukarı Cuma) ili Belitsa ilçesi Kraişte köyünden olan pratisyen doktor Musa Vaklyov birkaç gün önce Pirogov Hastanesi'nde vefat etti. Dr. Vaklyov, büyük olasılıkla Razlog'da tekstil atölyesinde çalışanlar arasında tespit edilen koronavirüs hastalarını tedavi ederken enfekte oldu. Ailesiyle birlikte denizde tatil yaptığı sırada daha ciddi semptomlar gösteren doktor tedavi için hemen hastaneye alındı.

Bulgaristan Hekimler Birliği (BLS), koronavirüsten ölen Dr. Musa Vaklyov'un ailesi ve yakınlarına taziyede bulundu. Bulgaristan Hekimler Birliği, taziye mesajında şunları ifade etti: "Meslektaşımızın ölüm haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. 60 yaşındaki Dr. Vaklyov, sinsi hastalığa yenik düştü, ancak mesleki ve ahlaki yönden görevini onurlu bir şekilde yerine getirdi. Onun adanmışlığı ve cesareti karşısında saygıyla eğiliyoruz".

Sağlık görevlileri, Vaklyov'un eşinin ve oğlunun koronavirüsle mücadeleyi kazanacaklarını umuyorlar.


DİĞER HABERLER