Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Doç. Dr. Angel Kunçev Yılın Doktoru olduSalı, 19 Ekim 2021

Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Doç. Dr. Angel Kunçev Yılın Doktoru oldu

Bulgaristan Tabipler Birliği (BLS) tarafından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı Başmüfettişi Doç. Dr. Angel Kunçev’in 19 Ekim Bulgaristan Doktorlar Günü münasebetiyle verilen Yılın Doktoru Ödülü’ne layık görüldüğü bildirildi.

Örgüt tarafından verilen en yüksel ödül, bugün doğum günü olan Sağlık Bakanlığı Başmüfettişine önümüzdeki günlerde takdim edilecek.

Doç. Dr. Kunçev’in, kariyeri boyunca sağlık sistemindeki sorunları çözmek için yorulmadan çalıştığı, Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana görüşlerini cesurca savunarak tutarlı bir biçimde çalıştığı belirtildi.

Ülkedeki salgın durumu nedeniyle bu yıl geleneğin gerektirdiği gibi resmi bir ödül töreni yapılmayacağı açıklandı.

 "Tıp alanında uzun yıllar faaliyet ve bir uzmanlık alanının gelişimine aktif katkı", "Yenilikçi tıbbın ve benzersiz tekniklerin geliştirilmesi ve uygulanmasına katkı", “Meslek örgütünün gelişmesine ve itibarının artırılmasına katkı”, “Siz bizim geleceğimizsiniz – tıp alanında genç umutlar" olmak üzere diğer kategorilerde de verilecek ödüller, kalabalık oluşmaması için BLS Genel Merkezinde farklı saatlerde ödül sahiplerine takdim edilecek.

BLS eski Başkan Yardımcısı Dr. Kiril Elenski, ölümünden sonra “Meslek örgütünün gelişmesine ve itibarının artırılmasına katkı” kategorisinde ödüllendirilecek.


DİĞER HABERLER