Sağlık görevlilerine yönelik yardım girişimi başladıPerşembe, 26 Kasım 2020

Sağlık görevlilerine yönelik yardım girişimi başladı Devlet Tarım Fonu Smolyan (Paşmaklı) İl Müdürlüğü, sağlık görevlilerine yönelik bir yardım girişimini desteklemek amacıyla çiftçilerin ürünlerini bağışlayabileceğini açıkladı.

Çiftlik ürünlerini toplama kampanyası, Smolyan'daki hastanede görevli Covid-19 salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık görevlilerine sıcak bir öğle yemeği sağlama girişimini desteklemeyi amaçlıyor. İlgilenenler daha fazla bilgi için Tarım Fonu İl Müdürlüğü ile iletişime geçebilir.

Ürünler 30 Kasım - 4 Aralık tarihleri arasında toplanacak.
Müdürlük, çalışanlarının da kampanyaya katılacağını ve topladıkları paraları yiyecek almak için kullanacaklarını belirtiyor.

Haskovo Turizm ve İnşaat Meslek Lisesi öğrencilerinin girişimi 23 Kasım'da başladı. Gençler, Covid-19 salgınıyla mücadelede ön saflarda yer alan sağlık görevlileri için sıcak öğle yemeği hazırlıyorlar ve şimdiye kadar önümüzdeki iki hafta boyunca sıcak öğle yemeği sağlamak için para topladılar. Yerel çiftçilerin desteği ile bu kaynak kat kat artırılabilir. Organizatörler, bağışçıların yardım girişimini sürdürmek için kampanyaya katılmasını bekliyor.


DİĞER HABERLER