Schneider Electric, Plovdiv’deki Akıllı Fabrikasını genişletiyorPerşembe, 16 Haziran 2022

Schneider Electric, Plovdiv’deki Akıllı Fabrikasını genişletiyor

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider olan Schneider Electric Şirketi, Plovdiv (Filibe) şehrindeki Akıllı Fabrikasının genişletilmesi için 60 milyon avronun üzerinde yatırım yapıyor. Yatırım, fabrika binasının 3000 metrekare genişletilmesini ve üretim kapasitesinin artırılmasını kapsıyor. Şirketin ülkemizdeki toplam üretim hacminin yaklaşık %30 oranında artacağı üç yeni devre kesici üretim hattı üretim sistemlerinin oluşturulması bekleniyor. Bu önemli yatırım, yüksek talep ve son yıllarda önemli bir artış trendi izleyen Bulgar şirketinin sipariş hacminin büyümesine yanıt olarak geliyor.

Schneider Electric'in Plovdiv'deki Akıllı Fabrikasının İcra Müdürü Maria Topçiyska, “Tesisimizin gelişiminde bu kadar önemli bir büyüme yaşadığını paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarı, tüm ekibimizin profesyonelliği, özverisi ve vizyonundan kaynaklanmaktadır” diye kaydetti.

Şirket müdürü, “Uluslararası Smart Factory sertifikasını aldıktan sadece iki yıl sonra otomatik sistemlerimizde önemli bir artış gerçekleştirmeyi başardık ve fabrikadaki süreçlerin %70'inden fazlası otomatikleştirildi. Yeni üç üretim hattının genişletilmesi ve devreye alınmasıyla bu oran artmaya devam edecek” diye ekledi.

Son iki yılda Covid-19 krizine rağmen Schneider Electric, Bulgaristan'daki ekibinin sayısını artırdı. Schneider Electric Bulgaria Şirketi İnsan Kaynakları Müdürü Elena Vatraçka, “Yeni personelin işe alınması ve eğitilmesi bizde durmadı. Ürettiğimiz ürünlere olan yüksek talep, büyük önem taşıdığı bir zamanda çalışanlarımıza güven duygusunu vermektedir” diye ifade etti. Vatraçka, “Fabrikamızın 2023'ün ortasına kadar genişletilmesiyle Bulgaristan'daki çalışanlarımızın sayısı 1000'den fazla kişiye ulaşacağı 100'ün üzerinde yeni istihdam yaratacağız” dedi.

2021 için dünyanın en sürdürülebilir şirketi olan Schneider Electric, 2030 yılına kadar karbon nötrlüğü ve NetZero konusunda net taahhütler verdi. Şirketin Plovdiv’deki Akıllı Fabrikasının genişletilmesi sırasında bu yönde adımlar atılıyor.

Şu anda Schneider Electric'in Plovdiv'deki üretim tesisinde yılda 40 milyonun üzerinde devre kesici üretiliyor. Schneider Electric, bu devre kesicileriyle yaklaşık 30 ülkeden insanlara yaşadıkları, okudukları ve çalıştıkları binalarda kalıcı koruma sağlıyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER