Şinasi Süleyman ve Abidin Hacımehmet Tütün Danışma Kurulu'nda yer alıyorPazartesi, 27 Şubat 2017

Şinasi Süleyman ve Abidin Hacımehmet Tütün Danışma Kurulu'nda yer alıyorTarım ve Gıda Bakanı Prof. Dr. Hristo Bozukov'un emriyle Bakan'ın başkanlık ettiği Tütün Danışma Kurulu oluşturuldu. Tarım ve Gıda Bakan Yardımcıları Dr. Georgi Jelyazkov ve Doç. Dr. Svetla Yançeva, Tütün Danışma Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütecekler.

Tütün Danışma Kurulu'nda bir sekreter ve 27 üye de yer alıyor. Onların arasında Bulgaristan Oryantal Tütün Üreticileri Birliği'ni temsilen Kirkovo (Kızılağaç) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman ve Krumovgrad (Koşukavak) Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Hacımehmet, Kırcaali -Tabak Tütün Şirketi İcra Müdürü Ömer Ömer, Kırcaali SEKE Şirketi'ni temsilen Georgi Tütünciev, Bulgaristan Ulusal Tütün Üreticileri Konfederasyonu Başkanı Asen Kiçukov, Bulgaristan Ulusal Tütün Üreticileri Derneği Başkanı Tsvetan Filev de bulunuyor.

Gerekli olduğunda ek olarak uzmanlar da konseye davet edilebilir, ancak onların oy hakkı olmayacak.

Tütün Danışma Kurulu'nun bugün yapacağı oturumunda 2016 yılı tütün alım kampanyası, Tütün, Tütün Ürünleri ve Onlarla İlgili Ürünler Kanunu'nda yapılan değişiklikler ve 2016 yılı tütün alım kampanyasına ilişkin devlet destekleme ödemeleri ele alınacak.


DİĞER HABERLER