Sırbistan'a giden sürücüler, 1 Ocak'tan sonra otoyol geçiş ücreti ödeyeceklerÇarşamba, 27 Aralık 2017

Sırbistan'a giden sürücüler, 1 Ocak'tan sonra otoyol geçiş ücreti ödeyecekler 10 Nolu Ulaştırma Koridoru üzerindeki Sırbistan'ın Dimitrovgrad şehrine yakın mevkide bulunan yol ücret toplama istasyonu 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren devreye girecektir.

İstasyon Bulgaristan-Sırbistan sınırı yakınında bulunuyor ve Sırbistan'dan Bulgaristan'a ve Bulgaristan'dan Sırbistan'a yolculuk yapanların yeni yol kesimlerinden geçiş ücreti ödemek zorunda olacaklar. Bu ücret küçük otomobiller için 190 dinar (yaklaşık 1, 60 avro), otobüsler için 560 dinar (4, 70 avro) ve kamyonlar için 1 120 dinar (yaklaşık 9, 50 avro) tutarında olacaktır.

Şimdilik güzergah üzerinde bulunan Pirot, Dimitrovgrad ve diğer yerleşim yerlerinin sakinleri, ek olarak yol ücret toplama istasyonları kuruluncaya kadar birkaç ay otoyol ücreti ödemeyecekler.

10 Nolu Ulaştırma Koridorunun Bulgaristan-Sırbistan sınırı ve Niş şehri arasındaki doğu kolu 86,9 kilometre uzunluğundadır.

Otoyol ücretleri leva ve avro olarak nakit ödemeden başka banka kartıyla da ödenebilir.

Bulgaristan Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada Noel ve Yılbaşı tatil günlerinde Sırbistan üzerinden yolculuk yapacak vatandaşlara Batı Avrupa'dan Bulgaristan yönündeki güzergahlarda trafik akışının yoğun olduğu hatırlatıldı.


DİĞER HABERLER